رینوپلاستی در کرج

رینوپلاستی در کرج

رینوپلاستی در کرج نوعی از جراحی های زیبایی  است  که معمولاً توسط جراح گوش و حلق و بینی، جراح فک و یا جراح پلاستیک و صورت است که برای افراد انجام می شود.

امروزه رینوپلاستی در کرج  از رايج ترين جراحی ها زیبایی محسوب می شود که در کشورایران در چند سال اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته است. اکثر افرادی که جراحی بینی انجام می دهند فقط به ظاهر و زيبايي بينی توجه دارند و به مسائل دیگر آن توجهي ندارند.

رینوپلاستی در کرج

 

انجام رینوپلاستی می تواند ارتباط خوشايندتری را بين بينی و سایر اجزای صورت برقرار  كند. به همين دليل نبايد بينی را به عنوان عضوي مجرد و مجزا درنظرداشت. رابطه ی نزدیک  بينی با پيشانی، چشم، لب وچانه طوری است كه هرنوع نقص دراعضای صورت مي تواند براين ارتباط ظريف موثر باشد. به عنوان نمونه  چانه كوچك ،موجب برآمده تر به نظر رسيدن بيني مي شود. بی توجهی نسبت به تناسب بينی با اعضای  صورت باعث عدم دسترسی به نتيجه رضايت بخش خواهد شد.

با انجام رینوپلاستی چه مشکلاتی رفع می شود

 

بزرگی بینی

 

قوز بینی

 

پهن بودن بینی

 

زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

 

بزرگی سوراخ‌های بینی

 

جعبه‌ای بودن نوک بینی

رینوپلاستی در کرج

 

نحوه انجام رینوپلاستی در کرج

 

رینوپلاستی در کرج به دو روش بسته و باز برای افراد انجام می شود در جراحی بینی بسته، جراح بدون برش در بخش بیرون بینی تغییراتی در درون‌بینی ایجاد کرده و این نوع جراحی بیشتر برای مشکلات جزئی کاربرد دارد در صورتی که  درروش باز جراح روی پوست بینی برش‌هایی را ایجاد می‌کند، بدین‌صورت حفره‌های بینی به دو بخش تقسیم‌شده ، سپس پوست بینی به ناحیه بالا کشیده می‌شود تا به داخل بینی دسترسی بیشتری داشته باشد.اما برای اینکه تشخیص دهیم کدام ‌یک از جراحی‌های زیبایی بهتر است باید به نتیجه آن نگاهی کرد.

شرایط سنی انجام  رینوپلاستی در کرج

 

توصیه می‌شود دختران و پسران بعد از گذراندن سن بلوغ اقدام به انجام رینوپلاستی کرج کنند بیشتر دختران در اواخر ۱۶ سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی می‌توانند به بلوغ کامل برسند و جراحی بینی رینوپلاستی را انجام دهند و افرادی که سنشان بالای۴۰ سال است  اگر سلامتی جسمانی را دارا هستند مشکلی برای انجام این جراحی نخواهند داشت.

درد بعد از جراحی بینی در کرج

 

به دلیل اینکه جراحی بینی در کرج با نیازشکل بافت استخوانی همراه است  بیمار ممکن است با درد یا ناراحتی مواجه شود، این ناراحتی ممکن است در سطح حداقل خود باشد و بیماران می‌توانند با استفاده از داروهای مسکن درصد این درد را کاهش دهند و با رعایت کردن  نکات بعد از جراحی بینی رینوپلاستی می‌توانند درد را تحت کنترل قرار دهند.

آیا انجام  رینوپلاستی در کرج عوارض دارد

جراحی بینی همچون همه‌ی جراحی‌ها عوارضی را به دنبال خواهد داشت ، اگر فرد مراقبت های بعد ازانجام  رینوپلاستی  را به‌صورت کامل رعایت کند ،همچنین مهارت جراح در کنار آن می‌تواند درصد به وجود آوردن عوارض را به حداقل رساند،

دیگر عواملی که باعث ایجاد عوارض در بینی فرد می شود عبارت است از اصلاح نشدن کامل تیغه که باعث جداشدگی غضروف و استخوان می‌شود، برداشتن بیش‌ازحد قوز که باعث می شود بینی به شکل زین درآید ، چسبندگی‌های داخل بینی و باقی ماندن تیغه انحرافی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهد شد .

 

 

کبودی صورت در رینوپلاستی در کرج

 

میزان کبودی صورت بعد از جراحی بیشتر  به حساسیت بیمار و حجم بافت‌های جراحی‌شده می باشد این کبودی بعد از جراحی بینی  طبیعی است و فقط لازم به بررسی در چند روز اول است اما درصورت مشاهده هرنوع کبودی غیر عادی باید به جراح بینی خود مراجعه کنید .

 

نکاتی قبل ازانجام رینوپلاستی در کرج باید رعایت شود

 

-استفاده نکردن از داروهایی مثل آسپرین و پروفن به مدت دو هفته قبل از عمل

-ناشتا بودن پیش از عمل به مدت ۸ ساعت

-عقب افتادن عمل  باوجود داشتن سرماخوردگی

-ترک سیگار در طی دو هفته قبل جراحی بینی رینوپلاستی

-در صورت مصرف داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید

رینوپلاستی در کرج

مرا قبت های بعد از انجام  رینوپلاستی در کرج

 

از کیسه یخ روی چشم برای کاهش تورم به مدت ۲۴ ساعت استفاده کنید.

 

برای بهتر شدن تنفس به مدت چند هفته شستشوی داخل بینی با محلول نمک ادامه دهید.

 

از هرنوع ضربه در چند روز اول جلوگیری کنید.

 

از خنده کردن  یا گریه یا عطسه با دهان باز بپرهیزید.

 

از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و ورزش در طی چند هفته اول جلوگیری کنید.

 

رینوپلاستی بینی گوشتی

 

بینی گوشتی به اصلاح به بینی‌هایی گفته می‌شود که دربخش  نیمه پایینی بینی دارای پوست ضخیمی و چربی‌زایی هستند

در عمل  بینی‌های گوشتی مهم‌ترین کار کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمتی دیگر می‌باشد.معمولاً بافت افزودنی از قسمت غضروف تیغه‌ی بینی می‌باشد، در مواردی که تیغه بینی غضروف نداشته باشد از غضروف گوش بدون اینکه صدمه‌ای به شکل  گوش وارد نشود استفاده می‌شود.

 

چرا انجام جراحی بینی گوشتی سخت‌تر است؟

 

یکی از عوامل مشخص کننده ی  نتیجه‌ی نهایی جراحی بینی کیفیت و ضخامت پوست بینی فرد است در جراحی بینی بیشترین کار دراستخوان وغضروف بینی انجام می‌شود می‌باشد که اسکلت‌بندی بینی را شکل می‌دهد.

متخصص به راه های مختلفی غضروف و استخوان بینی را تغییر فرم می‌دهد تا به شکل دلخواه برسد. در طی زمان بهبودی هنگامی به نتیجه‌ی موردنظر می‌رسیم که پوست و بافت نرم بینی به جهت چارچوب بینی منقبض شود.

این فرآیند امکان دارد چند ماه طول بکشد. به همین علت است که شما تا هفته‌ها و یا ماه‌ها بعد از جراحی نتیجه‌ی نهایی را نخواهید دید  به دلیل اینکه پوست و بافت نرم متورم است.

رینوپلاستی در کرج

رینوپلاستی بینی استخوانی

 

یکی از عوامل مهمی که درجراحی بینی استخوانی صورت می‌پذیرد برداشتن قوز و برآمدگی روی بینی است  که این عمل باعث تغییر فرم بینی به بهترین حالت می‌شود، بینی‌های استخوانی به دلیل داشتن برآمدگی استخوانی سایراعضای صورت را می‌تواند تحت تأثیر قرار دهد و از زیبایی صورت متقاضی می‌تواند کاسته شود،

 

جراحی بینی استخوانی می‌تواند موجب کوچک شدن  برآمدگی استخوان روی بینی که به‌صورت قوز درامده است شود . نتایج جراحی بینی استخوانی بهتر از جراحی بینی گوشتی می باشد و هراندازه  پوست بینی نازک‌تر باشد و غضروف بینی محکم‌تر باشد جراح بینی راحت تر  می‌تواند تغییرات لازم به فرم بینی بدهد.

در صورت عدم رضایت از نتیجه جراحی زیبایی بینی چه باید کرد؟

با اینکه اکثر بیماران نتیجه مطلوب و دلخواه خود را از جراحی بینی می گیرند، اما در صورت عدم رضایت می توان به کمک جراحی ترمیمی بینی نواقص جراحی اول را رفع کرد.

بهتر است بدانید که بهبودی زمان بر است و در هر شخص با سرعت متفاوتی اتفاق می افتد. صبر کردن برای کامل شدن روند بهبودی از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا بیمار پس از بهبودی می تواند نتیجه جراحی را مشاهده کند. به خاطر داشته باشید، تا زمانی که ورم کاملا فروکش کند، نتیجه جراحی مشخص نمی شود.

رینو پلاستی تهران

نکات مهم پس از انجام جراحی زیبایی بینی

در صورت داشتن هرگونه علائم زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

• بیماری معده یا استفراغ
• تب و لرز
• ترشح یا قرمزی چشم ها به همراه خارش و تورم
• درباره وضعیت خود، دارو های مصرفی و مراقبت های پس از جراحی نگرانی یا سوال دارید.
• در صورت داشتن هر یک از علائم زیر سریعا به بیمارستان مراجعه کنید:
• مشکل دار شدن ناگهانی تنفس
• پر خون شدن بانداژ بینی و عدم قطع خونریزی.
• قرمز، متورم یا چرکی شدن جای زخم ها.
• باز شدن بخیه ها.

تغذیه مناسب پس از عمل زیبایی بینی

شاید بعد از جراحی روده هایتان مثل قبل عمل نکنند و دچار یبوست شوید. برای جلوگیری از این کار، روزهای اول بعد از عمل غذاهای کاملا آبکی مثل سوپ میل کنید. رفته رفته می توانید غذاهای سفت تر مثل پوره ی سیب زمینی، ژله، اسموتی و بستنی را در رژیم غذایی خود جای دهید.
بعضی از خوراکی های می توانند سرعت بهبود شما را افزایش دهند و بعضی دیگر اثر منفی بر روند بهبود شما خواهند داشت .

عوارض جراحی بینی

اگر پزشک مطمئن و حاذقی برای جراحی بینی خود انتخاب نکنید ممکن است به مسائل عمده‌ای برخورد کنید که از آن جمله می‌توان موارد زیر را نام برد:

-سوراخ و یا زخم شدن دیواره وسط بینی

-حساسیت پوستی

-کبودی و تورم زیادِ بعد از جراحی

-عفونت

-انسداد و گرفتگی بینی

-چسبندگی بینی

-خونریزی

-عمل رینوپلاستی با هر دو نوع بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی قابل انجام است.

آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است؟

تا زمانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل داشته باشید، منعی برای انجام عمل رینوپلاستی برای شما وجود ندارد.

اگر پوست شما مستعد اسکار کلوئیدی است یا سابقه مشکلات بهبود زخم دارید، ممکن است جراح این عمل را به شما توصیه نکند یا هشدار دهد که احتمال برجسته و واضح بودن اسکارها بعد از جراحی وجود دارد.

 

 

 

 

 

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏