رینوپلاستی تهران

رینوپلاستی تهران

رینوپلاستی تهران ، از واژه رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح ( یا زیبا سازی ) می باشد . رینوپلاستی در حقیقت نام جراحی زیبایی بینی است.

 

رینوپلاستی تهران

 

رینوپلاستی تهران یکی از رایج‌ترین عملهای زیبایی است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این جراحی بیشتر به دلیل افزایش زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفس افرادانجام می شود. از دلایل دیگر انجام این جراحی ویژگی‌های قومی، ملیتی و دلایل فرهنگی و اجتماعی است.

 

با انجام  رینوپلاستی تهران  سایز بینی کاهش می یابد همچنین با این جراحی می توان  تغییر فرم، باریک شدن نوک بینی یا بخشهای فوقانی و کاهش ارتفاع بینی را نیز داشت. تغییر زاویه‌ی میان بینی و لب نیز از کاربردهای دیگر جراحی رینوپلاستی است.

 

 

 

انواع بینی برای انجام رینوپلاستی تهران

 

معمولا بینی بر اساس ساختار و نوع پوست افراد به دو دسته تقسیم می شود بینی گوشتی و بینی استخوانی جراحی بینی استخوانی بیشتر بر روی بینی هایی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم هستند، انجام می گیرد.

بینی استخوانی برای جراحی بینی فانتزی و عروسکی وبینی طبیعی مناسب می باشد.

 

اما جراحی بینی گوشتی بیشتر برای بینی های که پوست ضخیم و استخوان و غضروف ضعیف دارند معمولاً افرادی که دارای این نوع بینی هستند بیشتر جراحي يیني طبيعي را انجام می دهند ، توصیه ما به این افراد این است که دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند.

 

 

در جراحی رینوپلاستی تهران  برای بینی های گوشتی  با متدهای قدیم، روش جراحی به صورت  تخریبی بود به این معنا که قسمت اعظم غضروف ها درآورده می شد و نیز استخوان بالای بینی شکسته و خرد می شد اما در رینوپلاستی جدید میزان برداشت غضروف ها حداقل است و بیشتر سعی می شود با بخیه و شکل دادن به غضروف ها عملکرد بینی را بهبود داد.

 

دررینوپلاستی با متد قدیم معمولا  پره ها به داخل فرو رفته و تنفس  افرادتا حدی صدا دار می شد که متاسفانه درمان این عوارض هم بسیار مشکل است. امروزه جراحی رینوپلاستی به دو روش رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته انجام می شود.

 

 

رینوپلاستی تهران به روش باز

 

 

بیشتر پزشکان جراحی بینی  باز را برای انجام جراحی بینی ترجیح می‌دهند زیرا در روش رینوپلاستی باز جراح بینی دید بهتر و دسترسی بهتری به داخل بینی فرد دارد. برش‌ها لازم در جراحی رینوپلاستی بازدر پوست بین دو سوراخ بینی یا زیر بینی نزدیک به سوراخ‌های بینی انجام می شود.

 

هنگامی که برش‌های لازم توسط پزشک ایجاد شدند، پوست بینی برگردانده می‌شود تا دسترسی به ساختار داخلی بینی داده شود.خطوط برش به  راحتی بعد از جراحی  بهبود می‌یابند و زخم‌های ایجاد شده به نسبت کوچک است ومی توان گفت که معمولا اندازه‌ای این برشها در بین ۲ تا ۳ میلی‌متر است.

رینوپلاستی تهران به روش بسته

 

جراحی بینی ره روش یسته بیشتر مناسب بینی‌هایی است که ساختار آنها به سادگی تغییر می کند. این روش مناسب بینی هایی است که نوک بینی آنها شکل خوبی دارد و خیلی دراز، پهن، جلو یا عقب نیست. برش‌ها در این روش بعد از جراحی قابل رؤیت نمی باشد زیرا در داخل بینی افراد  ایجاد می‌شوند.

 

 

 

 

مزایای رینوپلاستی تهران  چیست

 

با انجام جراحی بینی  اصلاحات زیر در اندازه، شکل و عملکرد بینی انجام  می شود

 

-اصلاح نوک بینی

 

-بازسازی اندازه و شکل سوراخ‌های بینی

 

-تغییردر زاویه بینی

 

-صاف کردن یا باریک کردن ناحیه بین سوراخهای  بینی

 

-صاف کردن برآمدگی روی بینی

 

-بهبود ساختار بینی

 

با انجام جراحی بینی واصلاح شکل و تناسب آن ، بینی با دیگر ویژگی‌های صورت تطبیق پیدا می کند. با وجود اینکه تغییرات انجام شده با جراحی رینوپلاستی ظریف هستند اما بسیاری از بیماران بعد از جراحی اعتماد به نفس بالایی پیدا کردند .همان گونه که می دانید  بسیاری از جراحی‌های رینوپلاستی با اهداف زیبایی انجام می‌شود، اما  رینوپلاستی می‌تواند مشکلات عملکردی تنفس و تغییر شکل‌های شکستگی‌‌های قبلی ویا ژنتیکی بینی را هم اصلاح کند.

 

چرا رینوپلاستی  تهران  انجام می دهیم

 

با انجام رینوپلاستی تهران  اندازه، شکل یا تناسب بینی شمااصلاح می شود. این عمل همچنین به غیر از زیبایی به منظور اصلاح ناهنجاری های ناشی از جراحات، تصحیح نقص مادرزادی و یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام می شود.

 

دوره نقاهت رینوپلاستی تهران

 

برای انجام  جراحی بینی  شما باید چند روز تا یک هفته از کار، مدرسه یا سایر وظایف خود مرخصی بگیرید.یک هفته بعد از جراحی بینی شما یک جلسه معاینه با پزشک خود خواهید داشت درجلسه پزشک توصیه های لازم را برای شما انجام می دهد.

 

در روزهای اول بعد از جراحی بینی  کمی تورم برروی بینی شما وجود خواهد داشت .این تورم می تواند حتی تا چند ماه طول بکشد، البته  اکثر مردم پس از گذشت یکی دو ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولا بعد از یک هفته  می توانند بیشتر فعالیت ها ی روزانه خود را از سر بگیرند.

چه افرادی کاندید مناسب عمل رینوپلاستی هستند

 

-افرادی که مصرف سیگارندارند

 

-دید مثبت و اهداف واقع بینانه ای از جراحی دارند.

 

از لحاظ جسمی سالم  هستند.

 چه نکاتی را  در عمل رینوپلاستی باید رعایت کنیم ؟

 

 

– در ۲۴ ساعت اول پس از عمل جهت کاهش تورم می توانید از کیسه یخ استفاده کنید.

 

– در  چند هفته اول  پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان در چند نوبت در طول روز  با محلول سرم نمکی،بینی خود را شستشودهید.

 

– تا دو هفته از تخلیه ترشحات بینی با فشار خودداری کنید تا بینی دچار آسیب نشود.

 

– در هفته های اول پس از از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا جای ممکن خودداری کنید.

 

– در روزهای اول پس از عمل رینوپلاستی از هر گونه ضربه به بینی باید پرهیز شود.

رینوپلاستی تهران– در هنگام خوابیدن سعی کنید  سر خود را بالاتر ازبدن قرار دهید تا ورم کمتری در ناحیه صورت ایجاد شود. در هنگام خواب بهتر است طاق باز بخوابید.

 

– در هفته های اول پس از عمل سعی کنید فعالیت های بدنی شدید و ورزش های سنگین نداشته باشید.

 

– از خوردن غذاهایی که  سفت هستند و نیاز به جویدن طولانی مدت  دارند در هفته های اول باید پرهیز شود.

– در هفته اول پس از عمل سعی کنید عطسه با دهان باز انجام شود و از حرکات شدید صورت در هنگام خنده و نیز از گریه اجتناب شود.

 

-برای برداشتن گچ بینی حتما به جراح بینی مراجعه کنید و تا چند هفته زدن چسب بینی را به او بسپارید.

 

تاثیرات رینوپلاستی تهران

-تغییر سایز بینی برای به وجود آمدن هماهنگی در صورت

-کاهش سایز عرضی بینی یا  سوراخ‌های آن

-تغییر ظاهر کلی بینی از قبیل تصحیح قوز یا فرورفتگی آن

-تغییر سوراخ‌های بینی که بزرگ، عریض یا برگشته هستند

مشکلاتی که رینوپلاستی می تواند برطرف نماید

 

-بزرگ بودن اندازه بینی

-رفع قوز بینی

-برطرف کردن افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه  بینی ولب

-بزرگ بودن سوراخ های بینی

-جعبه ای شکل بودن نوک بینی

-زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

-دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی

-دو شاخه بودن نوک بینی

-بد شکلی های بعدازعمل جراحی

چند نکته کاربردی در مورد رینوپلاستی

 

جراحی بینی به قصد زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.در مواردی که به قصد درمان بیماری باشد مانند درمان انحراف بینی ممکن است بیمه ها هزینه عمل را پوشش دهند.

-در دوره پس از عمل باید محدودیت هایی در فعالیت و ورزش داشته باشید.مثلا برای یک هفته باید آتل بینی و چسب های آن را تحمل کنید .بنابراین برای دیدن نتیجه عجله نکنید و به توصیه های پزشک معالج خود بدقت عمل کنید.ممکن است لازم باشد تا دو ماه یا بیشتر برحسب توصیه جراح تان ورزش نکنید.از آفتاب دوری کنید.بنابر این در برنامه ریزی زمان عمل این نکات را مد نظر قرار دهید.

رینوپلاستی تهران

 

-در دوره پس از عمل درجاتی از تورم و کبودی در ناحیه بینی و اطراف چشم ها وجود دارد که غالبا طی یک تا دو هفته برطرف می شود اما تا ثابت شدن نتیجه نهایی جراحی و تثبیت شکل بینی ممکن است یک سال زمان لازم باشد.

-ممکن است از نتیجه عمل خود راضی نباشید.نگران نشوید.امکان عمل جراحی مجدد وجود دارد اما این عمل غالبا زودتر از یک سال از عمل اول انجام نمی شود زیرا حصول نتیجه نهایی غالبا یک سال طول می کشد.غالبا عمل های اصلاحی خیلی کوچکتر و سبک تر از عمل اول است هر چند که موارد استثناء هم وجود دارد.

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏