روش جراحی شکم

روش جراحی شکم

روش جراحی شکم برای دست یابی به نتیجه ایده آل بسیار مهم است در چند سال اخیر روش جراحی شکم زیادی برای کاهش چربی شکم وپهلو وجود دارد شما می توانید با مراجعه به پزشک و اطمینان به او بهترین روش جراحی شکم را انتخاب کنید و شکل زیبا ومناسبی به شکم خود بدهید.

روش جراحی شکم

انواع روش جراحی شکم

امروزه روشهای جراحی و غیر جراحی زیادی برای کاهش وزن شکم وجود دارد که شما می توانید مناسب به شرایط بدن خود یکی از آنها را انتخاب کنید. با توجه به حجم چربی هایی که در ناحیه شکم وجود دارد جراح شکم روش مناسب را انتخاب می کند.

سه نوع عمل جراحی شکم که بیشتر در کشور ما رایج است شامل لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی (تامی تاک) ، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش است .این روشهای  جراحی شکم در بیشتر مواقع موفقیت آمیز بوده است و موجب رضایت فرد را فراهم می کند اما با این وجود باید گفت که این جراحی ممکن است برای شماعوارضی نیز به دنبال داشته باشد. تنها تفاوتی که روش های جراحی شکم با یکدیگر دارند میزان برشی است که برای جراحی شکم زده می شود.

روشهای جراحی شکم

روش جراحی شکم با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی از روشهای جراحی شکم است.در روش جراحی شکم با ابدومینوپلاستی در قسمت تحتانی شکم برشی روی پوست فرد ایجاد می شود. کلیه پوست و چربی جدار شکم ازپایین ناف برداشته می شود و ناف طبیعی شما تا بعد ازانجام جراحی از سوراخ دیگری در سطح پوست بیرون آورده می شود. بعد ازآن باقی پوست در قسمت بالای ناف و حدودا جدا از عضلات شکم تا بتوانیم آن را به لبه پایینی برش شکم وصل کنیم.

گاهی ممکن است چربی تنها در زیر شکم می باشد ولی گاهی هم شکم و هم پهلو چربی های اضافی دارند به همین دلیل نیاز است تا برش بزرگتری برای جراحی شکم زده شود .

روش های جراحی شکم با ابدومینوپلاستی به سه روش انجام می شود

-مینی آبدومینوپلاستی یا جراحی محدود شکم

مینی ابدومینوپلاستی در حقیقت  تنها یک برش در زیر شکم  فردایجاد می شود.

-آبدومینوپلاستی کامل یا جراحی شکم کامل

-جراحی شکم کامل ، برشی از یک پهلو تا پهلوی دیگر است .

-آبدومینوپلاستی گرداگرد یا جراحی شکم گرداگرد

در دو روش اول برش ها در روی بدن فرد ایجاد می شود ولی در جراحی شکم گرداگرد ، برش ها تا پشت بدن نیزامتداد پیدا می کند زیرا روش ابدومینوپلاستی گرداگرد وسیع ترین روش جراحی زیبایی شکم است.

لیپوساکشن یا لیپولیزر

جراحی شکم با لیپوساکشن یا لیپولیزربا استفاده از سرم ترکیبات خاص و تزریق آن به داخل چربی های زیر پوست می باشد .پس از تزریق مایع و چربی را به وسیله لوله های مخصوص و از طریق سوراخ های ریز ایجاد شده در سطح پوست ، خارج می کنند میزان تزریق برای تخلیه چربی برطبق وزن و سلامت جسمانی فرد تعیین می شود ومی توان گفت که میزان چربی که خارج می شود به همان محلول تزریقی وابسته است.

افرادی که چربی ضخیم بیشتری در دور شکم و پهلو دارند به بیش از یک جلسه تزریق احتیاج دارند. این روش جراحی شکم  مناسب کسانی است که چربی شکم  زیادی دارند اما پوست شکم خوبی دارند و شلی و افتادگی پوست در شکم آنها مشاهده نمی شود.

جراحی شکم با لیپوساکشن  لیپولیزر یکی از پرطرفدارترین جراحی‌ها ی جهان می باشد. جراحان  به کمک لیپوساکشن  چربی های اضافی، زیر پوست بدن را بیرون  می کشند. این عمل روش مناسبی برای کاهش وزن نمی باشد و فقط چربی های موضعی را از بین می برد تا اوضاع شما بهبود یابد.

لیپوماتیک

در جراحی شکم با لیپوماتیک  جراح از یک میله فلزی استفاده  می کند تا چربی های اضافه را خارج کند. این روش جراحی شکم تقریبا همانند جراحی شکم با لیپو لیزراست وتنها تفاوت و مهمترین تفاوت آن در این است که  که در روش جراحی شکم با لیپوماتیک جراح قادر به انتقال چربی های خارج شده به جاهای دیگر بدن نمی باشد. همچنین در این روش از برش و تیغ جراحی استفاده نمی شود.

البته این را بدانید که در روش لیپوماتیک سلول های چربی به صورت  کاملا فیزیکى از بدن خارج می شود ونیازی به اشعه نیست و یا حرارت تخریب شده که این روش توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون درمی آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

 روش لیپوماتیک مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را ندارد  است با  این روش علاوه بر اینکه وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. عمل  لیپوماتیک یک عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

برخلاف روش لیپوساکش مشکل ایمنی  در روش لیپوماتیک برای فرد وجود ندارد و بیمار بعد از جراحی تفاوت ایجاد شده را به خوبی احساس می کند .دوره ی نقاهت این عمل  کوتاه است و بیمار بعد از یک هفته می تواند کارهای خود

را انجا م دهد.

متقاضيان درمان جراحی شکم چه شرایطی باید داشته باشند

متقاضي جراحي شكم بايد شرايط كلي زيررا داشته باشند تا جراحی برای انها انجام شود.

-برخوردار از سلامت عمومي مناسب وداشتن  وزن ثابت

– داشتن انتظارات واقع‌بينانه از نتيجه جراحي زيبايي شكم

-بانواني كه چند ین بارداري متعدد داشته اند مي‌توانند از اين درمان براي سفت كردن عضله‌هاي شكم و كاهش پوست اضافي استفاده كنند .

همچنین می توان گفت که روشهای جراحي شكم روشي مناسب براي افرادي است كه زماني چاق بودند و هنوز چربي اضافي يا پوست شل و افتاده در اطراف شكم‌شان دارند.

مزایا روشهای جراحی شکم چیست؟

-حفظ آسان وزن بعد از جراحی ،در این مورد باید گفت که افرادی که به منظور کاهش وزن  جراحی شکم انجام داده اند بعد از جراحی راحت تر از بقیه ی افراد می توانند وزن مناسب خود را حفظ کنند.

مزایای روش جراحی شکم

خونریزی کمی در روشهای جراحی شکم وجود دارد.

بعد از جراحی شکم درد کمی وجود دارد که قابل کنترل است.

بیمار مدت کمی بستری می شود و زود ترخیص می شود.

در اخر باید گفت که کسانی که قصد کم کردن شدید وزن دارند ، یا زنانی که قصد بارداری دارند ، توصیه می شود که عمل خود را به تعویق بیاندازند .

 

توصیه هایی بعد از جراحی شکم

-داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را مطابق دستور و به طور منظم مصرف کنید.

-می توانید از روز اول بعد از عمل ، به آرامی پیاده روی کنید.

 

-بروز تورم در ناحیه شکم ، پس از عمل جراحي شکم امری عادی است و با رعایت مراقبت های پس از عمل رفع می گردد.

-به دلیل خشکی بدن پس از جراحي شکم ممکن است دچار حالت تهوع شوید ، بنابراین به منظور رفع این حالت توصیه می شود که به میزان زیاد مایعات مصرف نمایید.

-استفاده از گن مخصوص تجویز شده توسط پزشک متخصص جهت دستیابی به نتایج ایده آل اکیدا توصیه می شود.

-انجام حرکات ورزشی پس از جراحي شکم ، مشکلی ایجاد نمی کند البته باید در رابطه با این مسئله حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

-انجام فعالیت های سنگین بدنی در این مدت و تا زمان بهبودی کامل ممنوع می باشد.

– از خم نمودن بدن پرهیز نمایید  تا به ناحیه مورد نظر کمتر فشار وارد شود.

 

روش جراحی شکم

بهترین سن انجام جراحی شکم چیست؟

 

نمی‌توان سن ایده‌آلی را برای جراحی زیبایی شکم تعیین کرد، اگرچه اکثر بیماران علاقمند به جراحی در سنین جوانی تا میانسالی قرار دارند. هر فرد سالمی، صرف نظر از سن خود، می‌تواند هزینه جراحی زیبایی شکم را تقبل کند. بانوانی که احتمال بارداری آنان در آینده وجود دارد، باید صبر کنند، چون بارداری بر نتایج ابدومینوپلاستی تاثیر گذار است.

 

 

آیا جراحی زیبایی شکم ایمن است؟

 

جراحی های زیبایی در چند سال اخیر به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است و اگرچه هر عمل جراحی با احتمال بروز عوارض همراه است، جراحی زیبایی شکم برای متقاضیان دارای وضعیت سلامت عمومی مناسب کاملاً ایمن است. این عمل باید فقط و فقط توسط جراح پلاستیک ماهر و آموزش دیده انجام شود تا ایمنی عمل تضمین گردد.

 

 

دوران بهبود روشهای جراحی شکم

 

اکثر عمل‌های زیبایی شکم جراحی بزرگی را شامل می‌شود و بیماران باید برای یک دوران بهبود نسبتاً طولانی آماده شوند. از بیمار خواسته می‌شود تا مدت کوتاهی پس از جراحی بلند شود و حرکت کند، اما در عین حال انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته برای فرد ممنوع خواهد یود.

 

اکثر بیماران می‌توانند پس از سه هفته به سر کار خود بازگردند. به بیماران توصیه می‌شود تا هر چه سریع‌تر ورزش‌های سبک را شروع کنند، البته دستیابی به سطح کامل فعالیت دست‌کم شش هفته طول می‌کشد.

 

لوله‌های تخلیه گاهی پس از جراحی در محل زخم قرار داده می‌شود و برای کاهش  درد نیز مسکن‌های با اثر درازمدت در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. لوله تخلیه پس از یک هفته برداشته می‌شود. ورم تا چند هفته وجود دارد و به تدریج ظرف چند ماه فرو می‌نشیند. نتایج نهایی پس از برطرف شدن کامل ورم و پس از ۶ ماه تا یک سال مشخص می‌شود.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏