جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم از جراحی ای زیبایی اندام است که افراد چاق  و دارای شکم به آن روی می آورند، همان گونه که می دانید  به تدریج با بالا رفتن سن پوست بدن  افراد شل و افتاده می شود.

همچنین به دلیل زایمان های مکرر و کاهش و اضافه کردن وزن پوست شکم شل می شود. از جمله نواحی بدن که با افزایش سن شل شدن و افتادگی  آن بیشتر مشخص است پوست شکم و پوست بازوها می باشد. در چند سال اخیر برای درمان چاقی افتادگی شکم از جراحی لاغری شکم و یا جراحی شکم و پهلو  استفاده می شود.

متخصصان زیبایی با  توجه به اینکه بسیاری از بانوان و حتی مردان دارای شکمی بزرگ و یا با شلی و افتادگی شکم رو به رو هستند  بهترین راهکاربرای تناسب اندام را جراحی شکم برای لاغری می دانند .

مزایای جراحی لاغری شکم

انجام جراحی لاغری شکم موجب اصلاح بافت و سفت شدن پوست شکم خواهد شد ، وافتادگی و شلی آن جبران شده  همچنین جراحی لاغری شکم باعث می شود که خطوط استریا ایجاد شده روی پوست از بین برود . بعد از جراحی لاغری شکم فرد  شکمی صاف و سفت خواهد داشت که در زیبایی اندام شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

یکی از مزیت های جراحی لاغری شکم از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا است همان گونه که می دانید از طریق ورزش پوست اضافه شکم از بین نخواهد رفت، چرا که پوست اضافه ،دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد از این رو جراحی لاغری شکم  مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا به منظور ایجاد شکمی محکم و سفت ایجاد می شود.

برداشتن  توده چربی اضافه شکم یکی دیگر از جراحی لاغری شکم است وقتی که پوست اضافه شکم حذف می شود توده چربی اضافی متصل شده به آن هم از بین خواهد رفت.

جراحی شکم همچنین باعث محکم و سفت شدن عضلات شکم می شود همان طور که پوست شل شده و افتاده را می توان کشید، عضلات شکمی را نیز که دلایلی مانند بارداری افزایش وزن و یا کاهش وزن، شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند را نیز می توان بهبود داد .

افراد مناسب جراحی لاغری شکم

افرادی که پوست شل و اضافه در زیر شکم خود دارند.

افرادی که  در ناحیه شکم خطوط استریا  دارند.

افرادی که از عضلات شکم آنها  شل شده است واز ناحیه شکم خود اصلا راضی نیستند.

افرادی که کاهش وزن  زیادی داشته اند مناسب انجام جراحی لاغری شکم هستند.

 همچنین بیمارانی برای  کاهش وزن تحت اعمال جراحی لاغری شکم  قرار گرفته اند، کاندیدای مناسبی برای جراحی افتادگی  شکم هستن. برداشتن پوست اضافی و سفت کردن و کشیدن عضلات در این افراد بسیار مناسب است.

جراحی لاغری شکم  برای چه سنینی مناسب می باشد ؟

جراحی شکم عمل زیبایی است که نه تنها برای خانم ها بلکه آقایان هم برای از بین بردن  چربی های شکم خود به آن روی می آورند و محدودیت سنی برای انجام  جراحی شکم وجود ندارد . البته دراین جراحی فرد باید دارای سلامتی کامل باشد و البته این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود .

این عمل جراحی برای تمامی سنین می تواند انجام شود، اما بیشتر مراجعین ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. این جراحی باید در افرادی که دارای سلامتی کامل هستند انجام شود.افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام جراحی شکم  باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید به کشیدن سیگار روی بیاورند. متخصص زیبایی به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت جراحی شکم قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

بارداری بعد از جراحی شکم لاغری

در این باره باید گفت که جراحی شکم مانعی برای بارداری بعد از جراحی برای خانم ها به وجود نمی آورد ، حتی هیچ اثرسویی بر بارداری آنها و رشد جنین شان نخواهد داشت. اما آنچه که در این میان مهم است، آن است که بیماران باید بدانند که بارداری می تواند ظاهر شکم آنها را دوباره تحت تاثیر قرار دهد.

عوارض جراحی لاغری شکم

قبل از جراحی شکم به این نکته توجه کنبد بیشتر افراد وبسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های درست ومناسب سیستم بدنی خود وانجام فعالیت های ورزشی به این نوع راهکار روی می آورند. عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد موثر میباشد و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به همراه خواهد داشت.

جراحی لاغری شکم

در حال حاضربرای انجام جراحی پلاستیک شکم از روش ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش برای جراحی لاغری شکم  به کار میرود این جراحی در بیشتر موارد موفقیت آمیز بوده و موجبات رضایت فرد را فراهم می کند

در مورد عوارض جراحی شکم باید گفت که عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، تورم و درد پا از جمله عوارض جراحی شکم برای لاغری بوده است  و بسیاری از متقاضیانی که برای انجام جراحی زیبایی شکم مراجعه می کنند در مورد عواقب و عوارض های آن آگاهی ندارند.

باید بدانید ورزش و انجام فعالیت های ورزشی بهترین روش برای انجام کاهش وزن و برطرف کردم مشکل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری از جمله اعمال جراحی مورد توجه قرار گیرد.

چه انتظاری ازجراحی  لاغری شکم و پهلو باید داشته باشیم

نتیحه  حاصل از جراحی شکم و پهلو ایجاد شکم صاف و خوش فرم با حداقل چروک و ترک می باشد. البته  برای نهایی شدن فرم شکم گاهی شما باید  تا چند ماه صبور باشید.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید .

انجام هر گونه دستکاری مجدد یک سال بعد از جراحی امکانپذیر است. به بیمار پیشنهاد می شود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارد توصیه می شود که اقدام به جراحی بعد از این تغییرات کنند.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

11 + 4 =

مشاوره تلفنی