جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم از جراحی ای زیبایی اندام است که افراد چاق  و دارای شکم به آن روی می آورند، همان گونه که می دانید  به تدریج با بالا رفتن سن پوست بدن  افراد شل و افتاده می شود.

جراحی لاغری شکم

همچنین به دلیل زایمان های مکرر و کاهش و اضافه کردن وزن پوست شکم شل می شود. از جمله نواحی بدن که با افزایش سن شل شدن و افتادگی  آن بیشتر مشخص است پوست شکم و پوست بازوها می باشد. در چند سال اخیر برای درمان چاقی افتادگی شکم از جراحی لاغری شکم و یا جراحی شکم و پهلو  استفاده می شود.

متخصصان زیبایی با  توجه به اینکه بسیاری از بانوان و حتی مردان دارای شکمی بزرگ و یا با شلی و افتادگی شکم رو به رو هستند  بهترین راهکاربرای تناسب اندام را جراحی شکم برای لاغری می دانند .

مزایای جراحی لاغری شکم

انجام جراحی لاغری شکم موجب اصلاح بافت و سفت شدن پوست شکم خواهد شد ، وافتادگی و شلی آن جبران شده  همچنین جراحی لاغری شکم باعث می شود که خطوط استریا ایجاد شده روی پوست از بین برود . بعد از جراحی لاغری شکم فرد  شکمی صاف و سفت خواهد داشت که در زیبایی اندام شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

یکی از مزیت های جراحی لاغری شکم از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا است همان گونه که می دانید از طریق ورزش پوست اضافه شکم از بین نخواهد رفت، چرا که پوست اضافه ،دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد از این رو جراحی لاغری شکم  مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا به منظور ایجاد شکمی محکم و سفت ایجاد می شود.

برداشتن  توده چربی اضافه شکم یکی دیگر از جراحی لاغری شکم است وقتی که پوست اضافه شکم حذف می شود توده چربی اضافی متصل شده به آن هم از بین خواهد رفت.

جراحی لاغری شکم

جراحی شکم همچنین باعث محکم و سفت شدن عضلات شکم می شود همان طور که پوست شل شده و افتاده را می توان کشید، عضلات شکمی را نیز که دلایلی مانند بارداری افزایش وزن و یا کاهش وزن، شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند را نیز می توان بهبود داد .

افراد مناسب جراحی لاغری شکم

افرادی که پوست شل و اضافه در زیر شکم خود دارند.

افرادی که  در ناحیه شکم خطوط استریا  دارند.

افرادی که از عضلات شکم آنها  شل شده است واز ناحیه شکم خود اصلا راضی نیستند.

افرادی که کاهش وزن  زیادی داشته اند مناسب انجام جراحی لاغری شکم هستند.

 همچنین بیمارانی برای  کاهش وزن تحت اعمال جراحی لاغری شکم  قرار گرفته اند، کاندیدای مناسبی برای جراحی افتادگی  شکم هستن. برداشتن پوست اضافی و سفت کردن و کشیدن عضلات در این افراد بسیار مناسب است.

جراحی لاغری شکم  برای چه سنینی مناسب می باشد ؟

جراحی شکم عمل زیبایی است که نه تنها برای خانم ها بلکه آقایان هم برای از بین بردن  چربی های شکم خود به آن روی می آورند و محدودیت سنی برای انجام  جراحی شکم وجود ندارد . البته دراین جراحی فرد باید دارای سلامتی کامل باشد و البته این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود .

این عمل جراحی برای تمامی سنین می تواند انجام شود، اما بیشتر مراجعین ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. این جراحی باید در افرادی که دارای سلامتی کامل هستند انجام شود.افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام جراحی شکم  باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید به کشیدن سیگار روی بیاورند. متخصص زیبایی به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت جراحی شکم قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

بارداری بعد از جراحی شکم لاغری

در این باره باید گفت که جراحی شکم مانعی برای بارداری بعد از جراحی برای خانم ها به وجود نمی آورد ، حتی هیچ اثرسویی بر بارداری آنها و رشد جنین شان نخواهد داشت. اما آنچه که در این میان مهم است، آن است که بیماران باید بدانند که بارداری می تواند ظاهر شکم آنها را دوباره تحت تاثیر قرار دهد.

عوارض جراحی لاغری شکم

قبل از جراحی شکم به این نکته توجه کنبد بیشتر افراد وبسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های درست ومناسب سیستم بدنی خود وانجام فعالیت های ورزشی به این نوع راهکار روی می آورند. عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد موثر میباشد و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به همراه خواهد داشت.

جراحی لاغری شکم

در حال حاضربرای انجام جراحی پلاستیک شکم از روش ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش برای جراحی لاغری شکم  به کار میرود این جراحی در بیشتر موارد موفقیت آمیز بوده و موجبات رضایت فرد را فراهم می کند

در مورد عوارض جراحی شکم باید گفت که عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، تورم و درد پا از جمله عوارض جراحی شکم برای لاغری بوده است  و بسیاری از متقاضیانی که برای انجام جراحی زیبایی شکم مراجعه می کنند در مورد عواقب و عوارض های آن آگاهی ندارند.

باید بدانید ورزش و انجام فعالیت های ورزشی بهترین روش برای انجام کاهش وزن و برطرف کردم مشکل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری از جمله اعمال جراحی مورد توجه قرار گیرد.

چه انتظاری ازجراحی  لاغری شکم و پهلو باید داشته باشیم

نتیحه  حاصل از جراحی شکم و پهلو ایجاد شکم صاف و خوش فرم با حداقل چروک و ترک می باشد. البته  برای نهایی شدن فرم شکم گاهی شما باید  تا چند ماه صبور باشید.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید .

جراحی لاغری شکم

انجام هر گونه دستکاری مجدد یک سال بعد از جراحی امکانپذیر است. به بیمار پیشنهاد می شود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارد توصیه می شود که اقدام به جراحی بعد از این تغییرات کنند.

هزینه های بعد از جراحی لاغری

 

-هزینه ی ملاقات با متخصصان تغذیه معمولا جزو هزینه های پرداخت شده قبل از عمل محسوب نمی شود به همین دلیل بیمار باید به صورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند.

-عوارض جراحی ممکن است برای بیمار کمی هزینه بر باشد. اگر جراحی تحت پوشش بیمه انجام شود، هزینه های درمان عوارض نیز توسط بیمه پرداخت خواهد شد. در صورت عفونی شدن زخم جراحی، هزینه درمان معمولا توسط بیمارستان پرداخت می شود.

– بیمارانی که جراحی بای پس معده انجام می دهند، اغلب به سرعت وزن کم می کنند. این بیماران باید برای هزینه های خرید لباس هایی با سایز جدید آماده باشند زیرا در عرض ۲ ماه به شدت به آن نیاز پیدا می کنند.

 

لاغری بعد از انجام جراحی لاغری شکم

عمل جراحی لاغری شکم می‌ تواند منجر به کاهش ۵۰ درصدی وزن افراد شود. موفقیت در کاهش وزن بعد از عمل جراحی بستگی به تعهد شما در تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما خواهد داشت .

ترکیب چند نوع عمل جراحی زیبایی با یکدیگر معمولا نتایج جراحی را برای فرد  مطلوب‌تر خواهد کرد. در این میان روش سوء جذب مواد بیشترین کاهش وزن را برای فرد به دنبال خواهد داشت  ولی از سوی دیگر، بدن فرد با کمبود شدید مواد مغذی نیز مواجه می‌شود که در درازمدت مشکلات زیادی به دنبال دارد.

جراحی لاغری شکم

همچنین توجه داشته باشید که انجام ممکن است عوارضی از جمله عفونت، ایجاد لخته‌های خونی، زخم معده و کمبود مواد مغذی در بدن، افتادگی و شل شدن پوست ناحیه‌ای که تحت عمل قرار گرفته است، به همراه داشته باشد.

دانستنی های قبل از جراحی لاغری برای شکم

 

-اگر قصد بارداری دارید بهتر است جراحی را به بعد زایمان خود موکول کنید.

-حتما یک ماه قبل از جراحی  سیگار را ترک کنید.

-محل اسکار جراحی لاغری معمولا  روی خط سزارین است و به مرور زمان کمرنگ می شود ولی توصیه می شود  که سه ماه بعد از جراحی محل اسکارلیزر نیز بشود تا اسکار به حداقل برسد

-بیمار قبل از اقدام برای هرجراحی ، باید از نظر شاخص توده بدنی بررسی شود  تا مشخص شود که فرد دچار چاقی مفرط است و واجد شرایط برای جراحی شکم است  و همه این موارد توسط جراح متخصص بررسی و انجام می شود

علل جراحی شکم برای لاغری

باید اشاره کرد که بسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های مناسب غذایی و انجام فعالیت های ورزشی به این نوع روش ها برای جراحی شکم برای لاغری  متوسل می شوند. عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد تاثیر گذار است و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به دنبال دارد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏