جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا  از جراحی های زیبایی است که امروزه دربین افراد به ویزه زنان بسیار رایج شده است . امروزه بیشترزنان در سر تا سر جهان به دنبال  ساق پای زیبا هستند.

 

 

جراحی لاغری ساق پا

بسیاری از زنان هستند که ساق پای کوتاه و عضلانی دارند. در طول سال‌هاي گذشته روشهای برای حذف  چربی ساق پا ارائه شده است  اما نتیجه آن  در بسیاری از موارد رضایت بخش نبوده است ، زیرا ساق پا به‌طور عمده از عضلاتی با چربی کم تشکیل ‌شده است با کاهش حجم عضله از عضلات دوقلو، ساق پا می‌تواند لاغرتر و کشیده‌تر شود.

از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو مؤثرترین و ایمن‌ترین روش در جراحی لاغری ساق پااست.

 

 

روش‌های  جراحی لاغری ساق پا

امروزهای روش‌های  مختلفی برای جراحی لاغری ساق پا وجود دارد در اینجا به برخی از جراحی لاغری ساق پا اشاره شده است

 

-لیپوماتیک وجراحی لاغری ساق پا

 

لیپوماتیک یکی از روشهای جراحی لاغری ساق پا است که طی آن جراح  برش کوچکی را روی پوست پای فرد ایجاد می‌کند و به کمک یک  دستگاه کوچک برای رفع چربی از لایه فوقانی پوست و زیر عضله استفاده می‌‌نماید. البته از  لیپوماتیک برای رفع چربی‌های همه نقاط بدن استفاده می شود و به طورکلی روشی ایمن برای رفع چربی های اضافه است.

 

البته باید اشاره  کرد که در صورت عدم رعایت رژیم غذایی که توسط پزشک ارائه شده  احتمال تجمع  چربی در این ناحیه مجدا وجود دارد اما به طور کلی کاهش چربی‌های بدن با نتایج تقریباً پایداری همراه است. جراحی لاغری ساق پا  می‌تواند باعث ایجاد نتایجی شود که سایر روشهای موجود قادر به کاهش چربی موضعی و نتایج دلخواه نیستند.

مزایای لیپوماتیک ساق پا چیست

 

جراحی لاغری ساق پا با روش لیپوماتیک مزایای متعددی همراه است که در ادامه به آنها اشاره می‌‌کنیم:

جراحی ساق پا

-دوران بهبود و استراحت پس از لیپوماتیک پا بسیار کوتاه مدت است و می‌توانید طی مدت ۴۸ ساعت فعالیت‌های روزانه  خود را شروع کنید.

– جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک برای بیشتر افراد به وسیله بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نمی کنید.

-در روش جراحی لاغری ساق پا به کمک لیپوماتیک  دستگاه‌های بسیار کوچک استفاده می‌‌شود که عملاً به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش روی پوست شما باقی نخواهد ماند.

 

-پس از اتمام لیپوماتیک ساق پا شما می‌توانید نتایج حاصل از لیپوماتیک را بعد از جراحی مشاهده کنید. نتایج حاصل از درمان کاملا رضایت بخش  برای بیمار است.

-پس از آنکه چربی‌های ساق پا بر طرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز شاهد بازگشت چربی‌ها در این قسمت پا نخواهید بود زیرا نتایج حاصل ازجراحی لاغری ساق پابا روش  لیپوماتیک دائمی است.

 

– جراحی لاغری ساق پا ولیپوساکشن

حجيم شدن ساق پا بیشتر به صورت عضله  ايجاد می‌شود، اما مواردی نيز وجود دارد كه در آن به جای عضله از چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهری حجيم را ايجاد می‌کند. در این موارد، لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای این بیماران باشد كه  می خواهند ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پای خود  ایجاد کنند.

در مورد جراحی لاغری ساق پا به کمک  ليپوساكشن باید گفت که این روش تا حد زیادی  تخصصی است.

لیپوساکشن پا روشی است که به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربی از طريق رژیم غذایی و ورزش حذف نمی شود با این روش حذف شود. اين كار از طريق ذوب بدون درد چربی صورت می‌گیرد و بنابراين می‌تواند توسط ابزاری به نام كانولا ‌يك لوله مكش كه چربی را از طريق يك برش كوچك سوراخ مانند حذف می‌کند  و جراحی لاغری ساق پا انجام می شود.

 

جراحی لاغری پا ها

جراحی لاغری پاها به طور کلی  روشی ایمنی است اما به هر حال یک نوع جراحی به حساب می آید و  دربرخی  افراد مختلف ممکن است دچار عوارضی هم بشوند. برای همین باید قبل از هر چیز وضعیت بیمار به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

البته باید گفت که جراحی لاغری ران  هم یکی از عمل های جراحی لاغری پاها  محسوب می شود که در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری ازخانم ها و آقایان قرار گرفته است.

روش دیگر لاغری در پاها جراحی زیبایی ساق پا می باشد که انتخاب هریک از روشهای  درست لاغری پا برای یک بیمار به آناتومی هر دو ساق پا، اندازه‌ي ماهیچه‌های دوقلو و ظاهر کلی ساق پا اوبستگی دارد.

این روش‌ها شامل لیپوساکشن، تزریق بوتاکس، تحریک الکتریکی عصب از راه پوست، جراحی و لیفت  ساق پا می باشد.

 

 

افراد متقاضی جراحی لاغری ران

جراحی لاغری ران زمانی به افراد توصیه می شود که فرد نتواند با استفاده از روش های طبیعی به لاغری اندام مورد نظر دست پیدا کند.

ممکن است افراد متقاضی این نوع لاغری  در ابتدا با استفاده از تغذیه ی مناسب و ورزش به اندام مطلوب خود دست پیدا کند.

 

اما در موارد زیادی راهی به جز عمل جراحی لاغری ران وجود ندارد و چربی ها بیش از حد در یک نقطه ای تجمع یافته اند که در این صورت باید از این روش جراحی استفاده کرد.در صورتی که چاقی شدید ی در این ناحیه جود داشته باشد جراحی بهترین روشی خواهد بود که شما میتوانید از آن استفاده کیند.

 

جراحی لاغری ران

 

یکی از روشهای لاغری ران لیفت ران  می باشد این روش از طریق ایجاد  تغییرات خارجی و تغییرات داخلی یا پیرامونی  ران ها ایجاد خواهد شد در هنگام استفاده از تغییرات خارجی که در اصطلاح به آن تغییرات جانبی نیز گفته می‌شود، لیفت ران به عنوان بخشی از فرآیند لیفت پایین تنه انجام می‌شود.

لیفت ران ازقسمت  داخل رانها  که در اصطلاح به آن لیفت میانی ران نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یک روش مجزا تحت عنوان جراحی لیفت میانی ران پس از جراحی شکم یا لیفت بالاتنه مورد استفاده قرار می گیرد.

در مواردی که ران فرد به شدت سنگین، بزرگ، افتاده، یا دارای پوست اضافی باشد، لازم است از روش‌های لیپوساکشن و لیفت ران برای کاهش چربی های این ناحیه استفاده کرد.

به این ترتیب با ترکیب کردن لیپوساکشن با آبدومینوپلاستی و لیفت باسن، امکان ایجاد تغییرات خوبی  در این ناحیه از بدن برای بیمار فراهم شده و در نتیجه این تغییرات با جراحی ساق پا بیمار می‌تواند کاهش زیاد در سایز لباس داشته و رضایت و اعتماد به نفس خود را به‌طور مشخص افزایش دهد.

افراد مناسب جراحی لیفت ران

 

افراد مناسب برای  انجام جراحی لاغری با لیفت ران افرادی  هستند که می خواهند در ناحیه از پا در  اندازه، شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن  تغییراتی ایجاد کنند و حاضرند به زیر تیغ  جراحی بروند. به این ترتیب افراد مناسب برای این درمان احتمالاً دارای شرایط زیر هستند:

 

-افرادی که اندازه غیرعادی در باسن یا افتادگی ظاهری در این ناحیه دارند مناسب جراحی لاغری هستند.

 

-افرادی که اندازه یا ظاهر ناحیه ران‌ها ی آنها  نامطلوب است.

-ایجاد پوست اضافی پس از جراحی چاقی در قسمت رانها

-ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها

لاغری

دلایل انجام جراحی ساق پا

مهم ترین عواملی که سبب انتخاب جراحی زیبایی ساق پا برای افراد می شود شامل موارد زیر است:

  • بهتر شدن ظاهر پا و هماهنگی حجم آن با ران پا
  • افزایش اعتماد بنفس
  • اصلاح نقص های مادرزادی و بدشکلی پاها
  • خوش فرم شدن قسمت پایین پاها
  • ایجاد ظاهری متوازن تر

عوارض جراحی زیبایی ساق پا

جراحی زیبایی ساق پا به روش های مختلفی انجام می شود که شامل روش های پروتز و تزریق چربی و ایمپلنت می باشد. انتخاب هریک از روش های جراحی زیبایی ساق پا ممکن است با عوارض مختلف همراه باشد که به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

-عوارض جانبی ناشی از بیهوشی و یا عوارضی که به دلیل عفونت در بدن ایجاد می شود.

-در مورد عمل زیبایی که با پروتز در ساق پا انجام می گیرد ممکن است خونریزی یا جابجایی پروتز و یا ایجاد کپسول ضخیم دور پروتز دیده شود.

-در برخی موارد ممکن است خونریزی مشاهده گردد.

-احساس فشار و کبودی نیز ممکن است در ساق پا به دلیل انجام این نوع جراحی زیبایی مشاهده شود.

 

لاغری

هزینه جراحی لاغری پا

جراحی لاغری پا جزء عمل های جراحی زیبای به شمار می رود که بیمه های درمانی آن را تحت پوشش قرار نمی دهند به همین علت نباید روی این مورد حساب کرد. هزینه جراحی لاغری پا به صورت دقیق مشخص نمیباشد چرا که تا قبل از معاینه بیمار قیمت جراحی لاغری پامشخص نمیباشد. علاوه بر این عواملی مانند محل کلینیک و تجربه ی متخصص هم می تواند تا حد زیادی روی هزینه جراحی لاغری پا  تاثیر گذار باشد به همین علت بهتر است برای محاسبه ی قیمت به متخصصان زیبایی مراجعه کنید.

توصیه های پس از جراحی لاغری پا

بلافاصله پس از جراحی ران  متورم  و کبود خواهد بود.

۶- ـ ۳ هفته  پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.

از خیس شدن بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه جلوگیری کنید.

نخ بخیه پس از ۳ ـ ۱ هفته کشیده می شود.

پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.

حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.

تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏