جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو از جراحی های زیبایی است  که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد . برخی افراد ازفرم بازوهای خود احساس رضایت  نمی کنند این افراد درناحیه بازو خود پوست و چربی اضافی دارند و بازوی آنها به  حالت آویزان و بد شکل  هستند و دیگر اینکه بازوی های  بسیار بزرگی دارند.

جراحی لاغری بازو

بسیاری خانم ها در زمان مراجعه به جراح  بیشتراز این موضوع ناراحت هستند که به دلیل بزرگ بودن بازویشان  مجبورند لباسی بزرگتر از سایز خود را خریداری کنند.

 نکته قابل توجه در این افراد این است که تناسب اندام و راحتی فرد مخصوصا به هنگام انتخاب  لباس بسیار مهم است اگر پوست بازوهای شما شُل و افتاده به نظر می‌رسد یا از زیر بازوهای شما آویزان شده و پوست و چربی اضافه پیدا کرده است، عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند راهکار خوبی برای رفع مشکل شما باشد.

انواع روش های جراحی لاغری بازو

پزشک شما با توجه به کیفیت وجنس پوست وهمچنین  میزان چربی که در زیر پوست فرد وهمین طور درچربی خود پوست وجود دارد  یکی از روش های مناسب جراحی لاغری بازو را به شما پیشنهاد می دهد در اینجا به روشهای مختلف جراحی لاغری بازو اشاره شده است

-لیپوساکشن

-لیفت بازو با برش کوچک

-براکیوپلاستی استاندارد

-لیفت بازو با برش بزرگ که هر کدام تکنیک و روش خاص خود را دارد ، صورت می پذیرد .

جراحی لاغری بازوچیست

جراحی لاغری بازو نوعی جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی است در این روش جراح  به کمک جراحی چربی ناحیه ی بازو را برداشته و پوست شل آن نیز سفت می کند. پوست افتاده وشل  در ناحیه بازو بیشتر به دلیل چاقی و لاغر شدن های متوالی ، افزایش سن و زمینه ی ارثی در فرد ایجاد می شود .

جراحی لاغری بازو

از جراحی لیفت بازو بیشتر برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب اویزان شدن چربی در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، استفاده می شود .

پوست اضافه‌ که بیشتر  به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها به وجود آمده است، می‌تواند افتادگی پوست بازو را برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد. در بعضی از موارد از عمل لیپوساکشن نیز با جراحی لیفت بازو برای دستیابی به نتایج بهتربرای فرد انجام می شود.

افراد مناسب جراحی لاغری بازو

به طور کلی افرادی مناسب جراحی لاغری بازو  کسانی هستند که شرایط زیر  را دارا باشند

-افرادی با بازوهای عریض و بیش از حد بزرگ

-افراد با بازوهایی با پوست بسیار سست

-افراد ی که وزن نسبتاً پایداردارند و فاقد اضافه وزن قابل توجه هستند.

-افراد سالم که مشکل خاص که منجر به افزایش خطر جراحی شود

-افراد غیر سیگاری و افراد دارای انتظارات واقع‌بینانه

لیفت بازوچگونه انجام می شود

معمولا جراحی لیفت بازو در بیشتر افراد به صورت سرپایی و یا بیهوشی عمومی برای فرد انجام می شود ،وجراح  متخصص جراحی پلاستیک برش های لازم را در قسمت داخلی زیر بازو یا  داخل بازو، برای برداشتن پوست و چربی اضافی بر روی بازو انجام می دهد که در این میان ممکن است ازعمل لیپوساکشن جهت برداشت چربی ها استفاده نماید ، پس از برداشت چربی و پوست اضافه ، برش ها انجام شده جمع می شود تا بازو سفت و نرم تر گردد و سرانجام پوست روی خط جدید بازو قرار گرفته و برش ها بخیه زده می شوند .

جراحی لاغری بازو

نحوه  براکیوپلاستی بازو

 جراحی براکیوپلاستی به منظور خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها برای لاغر شدن و صاف شدن بازو ها در افراد انجام می گیرد.این نوع جراحی بیشتر یه صورت زیر انجام می شود

-لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر

-حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازوانجام می شود.

نکاتی که در جراحی لاغری بازو باید به آن توجه کنیم

از مهم ترین نکاتی که  در جراحی لاغری بازو، باید به ان توجه شود اسکاری است که ممکن است بعد از جراحی  بر روی بازو بیمار باقی بماند این برش از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش خواهد رفت .

معمولا یک سری محدودیت هایی در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، وجود دارد. به عنوان مثال در پوشیدن لباس های بدون آستین ممکن است دچار مشکل شوید . البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتر از افرادی که در پی تغییر اسکار ناشی از حذف پوست اضافی در بازوهایشان می باشند.

جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری  بازو با لیپوماتیک

در جراحی لاغری بازو با روش لیپوماتیک چربی های اضافی بازوبه کمک این دستگاه به  بیرون  کشیده می شود و بازوهای شما را خوش فرم و زیبا می کند. همچنین  لیپوماتیک بدلیل قدرت لیفت بالایی که دارد پوست بازوها کشیده و سفت خواهد شد.

جراحی لاغری بازو با روش لیپوماتیک برای بیشتر افراد بدون بخیه و با بی حسی موضعی  صورت می گیرد و میزان قابل توجهی از چربی ها در یک جلسه از این ناحیه بیرون کشیده می شود.

بعد ازجراحی لاغری بازو با لیپوماتیک  برای دریافت بهترین نتیجه توصیه می شود که از گن های فشاری مخصوص استفاده شود.از فعالیت های شدید بدنی پس از لیپوماتیک بازو باید به مدت ۴ الی ۶ هفته خودداری شود.

جراحی لاغری صورت

برخی افراد هستند که ظاهری ممکن خوش اندام دارندند اما ممکن است همین افراد چربی‌های اضافی ناخوشایندی در صورت، خط فک یا گردن خود  داشته باشند که این امر باعث شده است که ظاهر آنها حالت گوشتی و بد قیافه به خود بگیرد. متقاضیان  زیادی برای انجام جراحی‌ لاغری  صورت به متخصص جراح پلاستیک  مراجعه می‌کنند تا از این طریق، چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر پیدا کنند.

برخی از جوانان و افراد مسن هم هستند که از ظاهر گونه‌های خود راضی نیستند. بسیاری از این افراد از گرد و چاق بودن گونه‌های خود شکایت می کنند . علت چاقی گونه‌ها، چربی باکال است.

جراح زیبایی قادر است چربی‌های زائدی که موجب به وجود آمدن غبغب، افتادگی فک‌ها و یا صاف شدن برجستگی‌های طبیعی صورت شده است را با دقت بالایی حذف نماید.

جراحی لاغری بازو وصورت

جراحی لاغری صورت  بیشتر از طریق انجام عمل لیپوساکشن صورت یا جراحی تخلیه چربی دهانی انجام می شود  تا صورتی استخوانی‌تری  داشته باشید و یکی دیگر از روش های جراحی لاغری در صورت لیپوماتیک است که لاغر کردن موضعی دقیق و موثر تر از  روش لیپوساکشن  را در کل بدن ممکن می‌کند.

هزینه جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن بیشتر به  ناحیه تحت درمان، در افراد مختلف، بستگی دارد . معایب لیپوماتیک می‌تواند شامل کبودی، درد، و ورم در نواحی تحت درمان باشد.

 

عوارض انواع روش های جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو ، مانند دیگر عمل های جراحی لاغری ممکن است  عوارضی به همراه داشته باشد.البته این عوارض در جراحی بازو بسیار کم اتفاق می افتد این جراحیعبارتند از

-عوارض ناشی از بیهوشی که به شکل واکنش نامطلوب به آن می باشد .

-جمع شدن خون یا مایع در زیر پوست بازو که نیازمند به تخلیه ی آن وجود دارد .

-عفونت و خونریزی یکی دیگر از جراحی های بازو است.

-ایجاد اسکار که ممکن است بعد از جراحی ایجاد شود.

-حساسیت و ایجاد آلرژی وتغییر در حس

-آسیب به بافت های زیرین پوست

نیاز به جراحی ترمیمی در مواردی که  ا نتایج نامطلوب است.

 

جراحی لاغری بازو

هزینه ی جراحی لاغری بازو

افرادی که قصد انجام  جراحی لاغری بازو را دارند ، هزینه ی عمل ،فاکتور مهمی در تصمیم گیری آنها محسوب می شود  هزینه ی جراحی لاغری بازو با توجه به منطقه ی جغرافیایی و روش انتخابی عمل جراحی و دستمزد پزشک متخصص در کلینیک های زیبایی و پوست متفاوت می باشد .به منظور دستیابی به نتایج زیبا شناختی و حفظ فرم و عملکرد بازو مهارت و تجربه ی پزشک متخصص بسیار مهم می باشد .

توصیه های لازم  پس از جراحی زیبایی بازو

-در طول دوره بهبودی از جراحی زیبایی بازو باید محل جراحی را منظم پانسمان نموده و با باند یا نوار کشسانی که به منظور جلوگیری از تورم ناحیه تهیه شده است، محکم بسته شود.

-ممکن است لوله نازک و کوچکی به طور موقت برای تخلیه خون یا مایع بیش از حد در زیر پوست قرار داده شود.  با کمک دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک دوران نقاهت جراحی را به سلامت سپری کرد.

-بهتر است بعد از جراحی برای  بالا نگه‌داشتن دست‌ها از سطح بدن از یک بالش در حالت استراحت و خوابیده کمک بگیرید.

-همچنین تا زمان بهبودی کامل نباید اجسام سنگین توسط دست‌ها بلند یا حمل شود. در هفته ابتدایی پس از عمل امکان استفاده از مسکن‌های ضد درد تجویز شده برای تسکین درد وجود دارد.

– پس از یک هفته فرد باید برای کشیدن بخیه‌های غیر قابل جذب و ویزیت پیگیری به پزشک خود مراجعه کند وبعد از این مدت فرد می‌تواند به محل کار خود بازگردد. فعالیت ورزشی خود را با احتیاط از یک ماه پس از جراحی با نظر پزشک خود می‌توانید آغاز کنید.

 

جراحی لاغری بازو

 

 

در آخر باید گفت که تناسب اندام در بالا بردن اعتماد به نفس و راحتی فرد مخصوصا به هنگام لباس انتخاب کردن و پوشیدن بسیار مهم است، اگر پوست بازوهای شما شُل و افتاده به نظر می‌رسد یا از زیر بازوهای شما آویزان شده و پوست و چربی اضافه پیدا کرده است، عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند راهکار خوبی برای رفع مشکل شما باشد.

 

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏