جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق اقدامی تهاجمی برای صاف و کشیده کردن شکم به وسیله ی خارج کردن پوست وچربی اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم است.

جراحی شکم چاق

يكي از دلایل مهم برای جراحي شکم چاق بد شكلي ها ونازيبایی هاي شكم است به طور کلی قسمت هایی ازشکم که دارای برجستگي بيش ازحد نا متعارف شكم، شلي و افتادگي پوست شكم وهمچنین وجود چين هاي متعدد در پوست شكم است .وجود ترک هاي فراوان در پوست شکم نیز از دلایل انجام جراحی شکم چاق است.

جراحی شکم چاق برای چه گروهی از افراد انجام می شود

جراحی شکم برای بیشتر افراد با توجه به سن وزن و قد بیمار در هرفرد با روشهای متعدد برای هرفرد انجام می شود.همچنین شرایط جسمی و روحی افراد نیز در انتخاب نوع روش جراحی شکم تاثیر گذار است.

و پزشک شما بعد از داشتن جلسه مشاوره باشما بهترین و موثرترین روش را با توجه به گروه متناسب با فیزیک و وضعیت کلی بیمار پیشنهاد می دهند.

داشتن شکم صاف، تخت و زیبا بعد از جراحی رضایت شخص را به همراه ر خواهد داشت بنابراین روشی که برای جراحی شکم چاق انتخاب می شود نهایت تاثیر را بر بدن فرد خواهد داشت.

جراحی شکم چربی

همان گونه که می دانید لاغری و تناسب اندام از مواردی است که امروزه بیشتر افراد به دنبال آن هستند و در این راستا قبل از هر کاری روش های طبیعی را امتحان می کنند و در بیشتر مواقع به جراحی شکم چربی روی می آورند.
تقریبا می توان گفت که داشتن اندام ایده آل و رهایی سریع از چربی های انباشته شده در شکم وپهلو ، برای افراد چاق یک رویا است .

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی وبا وجود روشهای جدید جراحی شکم رسیدن به یک اندام ایده آل برای افراد چاق دیگر رویا نیست زیرا با وجود روش های پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی به راحتی چربی های اضافی بدن از بین می رود.

جراحی شکم چاق وچربی

با توجه به اینکه لاغري به کمک روش های طبیعی نیاز به مدت زمان طولانی و صبر وتحمل فرد نیاز دارد به همین دلیل این موضوع برای افرادی که می خواهند در زمان کوتاه به اندام ایده آل دست یابند خوشایند نیست.

از این رو افراد به دنبال روش هایی هستند که در کمترین زمان بهترین نتیجه را کسب کنند .رایج ترین روش برای رسیدن به اندام ایده آل ، انجام جراحی شکم چربی است .

جراحی چربیهای شکم وپهلو

شکم و پهلو از نقاطی هستند که چربی در این نواحی نسبت به قسمت های دیگر بیشتر انباشته می شود و اغلب افراد تصورمی کنند که اگر شکم و پهلو شان عاری از چربی باشد به تناسب اندام خواهند رسید .

امروزه روش های تهاجمی و کم تهاجمی بسیاری برای لاغری شکم و پهلو وجود دارد که رایج ترین روش ها برای رفع چربی شکم انجام جراحی چربیهای شکم وپهلو مانند ، لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی که از روشهای پیکر تراشی است.

روشهای جراحی شکم وپهلو

روش های مانند لیپوماتیک ، لیپولیز ، اولتراسونیک ، لیپوساکشن و غیره روشهایی هستند که برای رفع چربی تمام بدن کاربرد فراوان دارند .
به عنوان مثال ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که حجم چربی بسیار زیادی در شکم و پهلو دارند یا دچار چربی موضعی در زیر شکم هستند .
بهتر است شما برای انتخاب هر یک از روش پیکرتراشی و لاغری و گرفتن نتیجه بهتر از جراحی چربیهای شکم و پهلو به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کنید ، زیرا در برخی مواقع برای نتیجه گیری بهتر دو روش پیکرتراشی به طور همزمان انجام می شود .در نهایت میزان چربی بدن مشخص می کند که کدام روش برای فرد مناسب است .
جراح پلاستیک و زیبایی با معاینه شما در جلسه مشاوره با توجه به درصد چربی بدنتان بهترین روش برای تخلیه چربی را برای شما در نظر می گیرد.

جراحی شکم وپهلو
آیا جراحی شکم چاق مؤثر است؟

درمورد نتیجه جراحی شکم چاق باید گفت که جراحی شکم در لاغری این ناحیه مؤثر است. و انجام جراحی شکم چاق به شما کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهید و همچنین جراحی شکم چاق به شما کمک می کند تا برخی از بیماریهای افراد بهبود یابد.و می توان گفت که جراحی شکم چاق در بسیاری از موارد باعث بهبودی و یا ازبین رفتن اکثرعوارض چاقی نظیر دیابت شده و اعتماد به نفس افراد را بهبود می بخشد.

برای جراحی شکم چاقی به کجا باید مراجعه نمود؟

بهتر است برای جراحی شکم چاق به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کندوجراح شما باید دارای مدرک جراحی پلاستیک و از مراکز معتبرباشد.

تغذیه مناسب بعد از جراحی شکم چاق

تغذیه جراحی شکم چاق بسیار بر حسب نوع جراحی که فرد انجام داده است متفاوت خواهد بود.
پس از جراحی شکم چاق نوع غذایی که می خوریم باید غذای نرم باشد بعد از جراحی بهتر با مایعات صاف آغاز به خوردن کنید.سپس از غذاهای خیلی سبک استفاده کنید تا با عوارضی از قبیل تهوع و استفراغ غافلگیر نشوید، توصیه های پزشک خود را در هنگام غذا خورد رعایت کنید.

– در هر وعده حجم کمی غذا مصرف کنید و در هنگام غذا خوردن آن را به خوبی بجوید.

-هنگام غذا خوردن حتما بنشینید و در محیطی آرام غذای خود را صرف نمایید.

-هر گز حین غذا خوردن آب ننوشید ولی مابین وعده های غذای خود حتما به میزان کافی از مایعات استفاده کنید.

– به میزان کافی پروتئین هایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ مصرف کنید.

جراحی شکم چاق وتغذیه
-از مصرف انواع شیرینی جات ، انواع سس نوشیدنی های گازداروغذاهای چرب اکیدا خودداری کنید.بعد ازکاهش وزن شما این عادات غذایی جدید به مرور برای شما عادی خواهد شد در ابتد ا ممکن است با این روش غذایی دچار محدویتهایی شوید اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

و در آخر باید گفت که همواره رژیم غذایی خود را بعد از جراحی شکم چاق حفظ کنید و درحد توان فعالیت بدنی داشته باشید و برخی از فعایت های ورزشی را به طور مداوم انجام دهید.بطور منظم به پزشک خود مراجعه کنید و ارتباط خود را بعد از جراحی با پزشک خود قطع نکنید. تا نتیجه جراحی شکم چاق برای شما حفظ شود.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

سیزده − سه =

مشاوره تلفنی