جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه از روشهایی زیبایی برای زنان است که زنان با انجام این جراحی می توانند سایز دلخواه و فرم مناسب سینه خود را بدست اورند این جراحی گاهی برای کوچک کردن سینه و گاهی برای بزرگ کردن سینه انجام می‌شود. روش هایی که برای جراحی سینه انجام می شود شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه است.

دلیل انجام جراحی سینه چیست

همان گونه که می دانید سینه برای خانم ها اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا این عضو بدن موجب تناسب اندام در بدن فرد می شود و می توان گفت که سینه مهم‌ترین سمبل زنانگی یک خانممحسوب می شود.
به همین دلیل برخی خانم ها برای زیبایی و تناسب اندام با دیگر اعضای بدن جراحی زیبایی سینه انجام می دهند. یکی از دلایلی که زنان ترجیح می دهند جراحی سینه انجام دهند بزرگی سینه آنها می باشد. معمولااینگونه افراد چاق نیستند و علت بزرگی سینه ها، حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی می باشد.یکی از درمانهای مؤثروبهترین روش درمان برای سینه های بزرگ جراحی سینه است و روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف برای بیشتر افراد توصیه نمی‌شود.

انجام جراحی سینه

سینه بزرگ می تواند مشکلات جسمی متداولی را برای شخص به وجود آورد که این مشکلات شامل ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می باشد.
البته برخی افرادی نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هایشان به پزشک برای جراحی سینه مراجعه می‌کنند
این افراد می توانند با روش بزرگ کردن سینه وتمرینات ورزشی ویا با انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز سینه های متناسبی داشته باشند.

پس به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه و همچنین بازسازی و بالا کشیدن آنها انجام می گیرد جراحی سینه یکی از عمل‌های زیبایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،بانوانی زیادی به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان تصمیم به انجام این عمل زیبایی می گیرند.

روش‌ های انجام جراحی سینه

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش‌هایی است که برای کوچک کردن سینه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد درروش لیپوساکشن ابتدا مایع حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه‌ها تزریق می شود سپس با ایجاد سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه وبا استفاده از لوله چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه با این روش کوچکتر می‌شود .

البته این را بدانید که با انجام لیپوساکشن افتادگی سینه اصلاح نخواهد شد این روش بیشتر مناسب افرادی است که مقدار زیادی چربی در سینه دارند و دراصلاح افتادگی مد نظرآنها نیست . توجه داشته باشید که با این روش پزشک نمی‌تواند پیش‌بینی کند چه حجمی از سینه را می‌توان کوچک کرد.

برش سینه

یکی از روشهای کوچک کردن سینه ایجاد برش‌های متعدد و متفاوتی بر روی سینه است هر چقدر سینه فرد بزرگترافتاده‌تر باشد وپوست اضافه بیشتری داشته باشد، برش وسیع‌تری روی پوست اوانجام خواهد شد.
در سینه‌های خیلی بزرگ پزشک شما برش هایی دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه انجام می دهد. نتیحه این عمل به وجود آمدن سینه‌هایی کوچک‌تر، سفت‌تر و کشیده‌تر می‌ باشد با توجه به نوع روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

ایمپلنت

برخلاف دو روش بالا که بیشتر برای کوچک کردن سینه به کار برده می شود روش پروتز سینه  برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

جراحی سینه با پروتز

افتادگی سینه‌ها

پس از زایمان و شیردهی و همچنین با افزایش سن و تغییرات وزن در برخی از زنان تغییراتی در ظاهر سینه‌های این افراد ایجاد می‌شود. سینه‌ها این افراد شکل اولیه خود را از دست می‌دهند و سینه های آنها شکل شل وافتاده پیدا می کند. و سینه ازجای اصلی‌شان که در برجسته‌ترین قسمت سینه است به سمت پایین جا به جا می‌شوند. برای این افراد لازم است از پروتز کوچکتر استفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام می پذیرد.

نحوه درمان افتادگی سینه‌ها

برای درمان افتادگی سینه ها باید از جراحی سینه استفاده شود. جراح  با کشیدن پوست سینه ،سینه‌های شل شده شما را مجددا شکل می دهد بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. با این روش بافت سینه به حالت فشرده درمی‌آید سینه‌های شما کوچک‌تر دیده می‌شوند.


جراحی سینه مناسب چه کسانی است

جراحی سینه مناسب کسانی است که سلامتی عمومی آنها  در حد قابل قبول و خوب است. عمل جراحی سینه برای افردی که مشکلاتی مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی  دارند مناسب نیست. اگراین بیماری ها برای این افراد کنترل نشده‌اند باشند این جراحی برای آنها  خطرناک خواهد بود.

در افراد بالای ۳۵ سال و درافرادی که دارای سابقه فامیلی هستند بهتر است قبل از عمل ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام دهند

استعمال هر نوع دخانیات روی کیفیت زخم تاثیرمنفی دارد بنابراین بهتراست قبل جراحی مصرف آن را قطع کنید.

 

 

کوچک کردن حجم سینه

جراحی های سینه برای کاهش حجم سینه‌ها نیز انجام می شود این جراحی سینه بیشتر برای زنانی که سینه های بیش از حد بزرگ دارند روش مناسبی است .

 در برخی افراد بزرگی حجم سینه باعث مشکلات درد کمر، شانه و یا گردن می‌شود. کاهش وزن سینه‌ها می‌تواند باعث برطرف شدن ظاهر فرورفته شانه‌ها گردد. جراحی کوچک کردن سینه باعث رفع تمام این مسائل می شود و زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌تر با بقیه بدن داشته باشند.

 

کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود

جراحی کوچک کردن سینه بیشتربرای از بین بردن چربی، پوست و بافت اضافی در اطراف غده‌‌های سینه وهمچنین کاهش اندازه هاله سینه از حد واقعی بزرگتر انجام می شود.

جراحی سینه بیشتر  به صورت سرپایی و با استفاده از یکی از سه روش زیر  انجام می شود:

-نوع اول برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین و در امتداد چین سینه

– نوع دوم برش که گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.

-نوع سوم برش دایره‌ای که در اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

این نوع برشها  به نوع آناتومی بدن بیمار، اندازه سینه ،مقدارو نوع بافتی که برداشته خواهد شد، بستگی دارد. پس ازاینکه برش ایجاد شد بافت اضافی سینه از ناحیه برش برداشته می شود وبافت باقی‌مانده، تغییر مکان و تغییر شکل می دهد. مکان نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود ودر نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

 

آیا جراحی سینه روش قابل اطمینانی است ؟

 

عمل سینه از جراحی های زیبایی قابل اطمینان است و روزانه اشخاص زیادی اقدام به این به این جراحی می کنند و در این خصوص جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

اما لازم به ذکر است که تخصص و تبحر جراح زیبایی سینه در این زمینه از اهمییت زیادی برخوردار است زیرا دراین جراحی  ایجاد برش ها و قرار دادن پروتزبه  تخصص و تبحر جراح بستگی دارد.

 

 

افراد مناسب عمل  زیبایی سینه

 

– عمل سینه مناسب افرادی است که سینه هایی آویزان ، افتاده و شل دارند.

 

-افرادی که سینه هایی کوچک دارند گزینه مناسب عمل سینه هستند.

 

جراحی سینه

انواع جراحی سینه

-افرادی که به دلیل برخی از بیماری هایی بخشی از بافت سینه یا تمام بافت سینه خود را از دست داده اند.

 

-افرادی که سینه هایی متقارن ندارند برای این جراحی مناسب هستند.

 

-افرادی که سینه هایی بزرگ دارند و تمایل به سینه های کوچکتر دارند برای این جراحی مناسب هستند.

آمادگی لازم قبل از عمل زیبایی سینه

 

برای انجام  عمل سینه بهتر است قبل از جراحی برخی امادگی ها را داشته باشید در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

 

-قبل از جراحی باید از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه آن خوداری کنید.

 

– چند هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

 

-در صورت تجویز پزشک آزمایشات لازم را انجام دهید.

 

 

مراقبت های پس از جراحی زیبایی سینه

 

-پس از عمل باید به درستی از زخم ها مراقبت کنید.  داروها خود را به درستی مصرف کنید.

 

-بهتر است در روزعمل زیبایی سینه شخصی به عنوان همراه در کنار شما باشد زیرا در ۲۴ ساعت اول احساس گیجی ، سنگینی را به علت مصرف داروهای بی هوشی خواهید داشت.

 

 

– پس از جراحی از مایعات بیشتری استفاده کنید بامصرف زیاد مایعات از مبتلا شدن به یبوست پیشگیری نمایید.

 

– پس از جراحی در هفته اول از غذاهای پر نمک و چرب استفاده نمایید.

 

– در چند هفته اول بعد از عمل سینه به هیچ عنوان ورزش شدید انجام ندهید.

 

– از بلند کردن اجسام سنگین در هفته های اول جراحی خوداری کنید.

 

جراحی سینه

دوره نقاهت جراحی سینه

 

بهبودی ودوره نقاهت عمل  سینه بستگی به  نوع عمل سینه شما دارد اما می توان گفت که معمولا  بیماران پس از ۶ هفته پس از جراحی می توانند فعالیت های روزانه خود را شروع کنند.

 

فرم دهی سینه با جراحی عمل سینه

 

یکی از عمل‌های زیبایی سینه فرم دهی به سینه‌ها است . بیشتر زنان با بالا رفتن سن یا شیردادن دچارعوارضی  مانند افتادگی سینه‌ها می‌شوند دراین مواقع فرد می تواند با انجام عمل زیبایی سینه فرم مناسبی به سینه های خود بدهد.

 

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏