جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه از روشهایی زیبایی برای زنان است که زنان با انجام این جراحی می توانند سایز دلخواه و فرم مناسب سینه خود را بدست اورند این جراحی گاهی برای کوچک کردن سینه و گاهی برای بزرگ کردن سینه انجام می‌شود. روش هایی که برای جراحی سینه انجام می شود شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه است.

دلیل انجام جراحی سینه چیست

همان گونه که می دانید سینه برای خانم ها اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا این عضو بدن موجب تناسب اندام در بدن فرد می شود و می توان گفت که سینه مهم‌ترین سمبل زنانگی یک خانممحسوب می شود.
به همین دلیل برخی خانم ها برای زیبایی و تناسب اندام با دیگر اعضای بدن جراحی زیبایی سینه انجام می دهند. یکی از دلایلی که زنان ترجیح می دهند جراحی سینه انجام دهند بزرگی سینه آنها می باشد. معمولااینگونه افراد چاق نیستند و علت بزرگی سینه ها، حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی می باشد.یکی از درمانهای مؤثروبهترین روش درمان برای سینه های بزرگ جراحی سینه است و روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف برای بیشتر افراد توصیه نمی‌شود.

انجام جراحی سینه

سینه بزرگ می تواند مشکلات جسمی متداولی را برای شخص به وجود آورد که این مشکلات شامل ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می باشد.
البته برخی افرادی نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هایشان به پزشک برای جراحی سینه مراجعه می‌کنند
این افراد می توانند با روش بزرگ کردن سینه وتمرینات ورزشی ویا با انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز سینه های متناسبی داشته باشند.

پس به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه و همچنین بازسازی و بالا کشیدن آنها انجام می گیرد جراحی سینه یکی از عمل‌های زیبایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،بانوانی زیادی به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان تصمیم به انجام این عمل زیبایی می گیرند.

روش‌ های انجام جراحی سینه

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش‌هایی است که برای کوچک کردن سینه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد درروش لیپوساکشن ابتدا مایع حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه‌ها تزریق می شود سپس با ایجاد سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه وبا استفاده از لوله چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه با این روش کوچکتر می‌شود .

البته این را بدانید که با انجام لیپوساکشن افتادگی سینه اصلاح نخواهد شد این روش بیشتر مناسب افرادی است که مقدار زیادی چربی در سینه دارند و دراصلاح افتادگی مد نظرآنها نیست . توجه داشته باشید که با این روش پزشک نمی‌تواند پیش‌بینی کند چه حجمی از سینه را می‌توان کوچک کرد.

برش سینه

یکی از روشهای کوچک کردن سینه ایجاد برش‌های متعدد و متفاوتی بر روی سینه است هر چقدر سینه فرد بزرگترافتاده‌تر باشد وپوست اضافه بیشتری داشته باشد، برش وسیع‌تری روی پوست اوانجام خواهد شد.
در سینه‌های خیلی بزرگ پزشک شما برش هایی دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه انجام می دهد. نتیحه این عمل به وجود آمدن سینه‌هایی کوچک‌تر، سفت‌تر و کشیده‌تر می‌ باشد با توجه به نوع روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

ایمپلنت

برخلاف دو روش بالا که بیشتر برای کوچک کردن سینه به کار برده می شود روش پروتز سینه  برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

جراحی سینه با پروتز

افتادگی سینه‌ها

پس از زایمان و شیردهی و همچنین با افزایش سن و تغییرات وزن در برخی از زنان تغییراتی در ظاهر سینه‌های این افراد ایجاد می‌شود. سینه‌ها این افراد شکل اولیه خود را از دست می‌دهند و سینه های آنها شکل شل وافتاده پیدا می کند. و سینه ازجای اصلی‌شان که در برجسته‌ترین قسمت سینه است به سمت پایین جا به جا می‌شوند. برای این افراد لازم است از پروتز کوچکتر استفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام می پذیرد.

نحوه درمان افتادگی سینه‌ها

برای درمان افتادگی سینه ها باید از جراحی سینه استفاده شود. جراح  با کشیدن پوست سینه ،سینه‌های شل شده شما را مجددا شکل می دهد بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. با این روش بافت سینه به حالت فشرده درمی‌آید سینه‌های شما کوچک‌تر دیده می‌شوند.


جراحی سینه مناسب چه کسانی است

جراحی سینه مناسب کسانی است که سلامتی عمومی آنها  در حد قابل قبول و خوب است. عمل جراحی سینه برای افردی که مشکلاتی مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی  دارند مناسب نیست. اگراین بیماری ها برای این افراد کنترل نشده‌اند باشند این جراحی برای آنها  خطرناک خواهد بود.

در افراد بالای ۳۵ سال و درافرادی که دارای سابقه فامیلی هستند بهتر است قبل از عمل ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام دهند

استعمال هر نوع دخانیات روی کیفیت زخم تاثیرمنفی دارد بنابراین بهتراست قبل جراحی مصرف آن را قطع کنید.

 

 

کوچک کردن حجم سینه

جراحی های سینه برای کاهش حجم سینه‌ها نیز انجام می شود این جراحی سینه بیشتر برای زنانی که سینه های بیش از حد بزرگ دارند روش مناسبی است .

 در برخی افراد بزرگی حجم سینه باعث مشکلات درد کمر، شانه و یا گردن می‌شود. کاهش وزن سینه‌ها می‌تواند باعث برطرف شدن ظاهر فرورفته شانه‌ها گردد. جراحی کوچک کردن سینه باعث رفع تمام این مسائل می شود و زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌تر با بقیه بدن داشته باشند.

 

کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود

جراحی کوچک کردن سینه بیشتربرای از بین بردن چربی، پوست و بافت اضافی در اطراف غده‌‌های سینه وهمچنین کاهش اندازه هاله سینه از حد واقعی بزرگتر انجام می شود.

جراحی سینه بیشتر  به صورت سرپایی و با استفاده از یکی از سه روش زیر  انجام می شود:

-نوع اول برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین و در امتداد چین سینه

– نوع دوم برش که گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.

-نوع سوم برش دایره‌ای که در اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

این نوع برشها  به نوع آناتومی بدن بیمار، اندازه سینه ،مقدارو نوع بافتی که برداشته خواهد شد، بستگی دارد. پس ازاینکه برش ایجاد شد بافت اضافی سینه از ناحیه برش برداشته می شود وبافت باقی‌مانده، تغییر مکان و تغییر شکل می دهد. مکان نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود ودر نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
مشاوره تلفنی