جراحی سینه زیبایی

جراحی سینه زیبایی

جراحی سینه زیبایی یکی از محبوب ‌ترین عمل های جراحی زیبایی در بین زنان می باشد. جراحی سینه زیبایی بیشترشامل لیفت سینه ، کوچک کردن سینه و یا افزایش حجم سینه می باشد.

در صورتی که تصمیم به تغییر اندازه و یا شکل سینه خود را دارید، یا اگر فکر می کنید اندازه سینه های شما  تفاوت دارد، می توانید با استفاده از یکی از روش های زیر برای جراحی سینه زیبایی اقدام کنید.

 

جراحی سینه  شامل بزرگ و کوچک کردن سینه، بازسازی و بالا کشیدن سینه هاست.

جراحی فرم دهی سینه (ماستوپکسی) از روشهای دیگر جراحی سینه است که  موجب بهبود ظاهر سینه‌های شل شده و آویزان می شود .این امر ممکن است در برخی افراد ارثی و یا نتیجه بارداری، شیر دهی ، کاهش وزن ویا پیری باشد. هدف از جراحی سینه زیبایی ، انتقال دادن  بافت سینه به بالا و سفت کردن فرم سینه ها می باشد.

در روش فرم دهی سینه  به بافت سینه (به جز پوست) چیزی را اضافه و یا کم نمی کنند. در نتیجه  اندازه سینه تغییری نخواهد کرد.

کوچک کردن سینه

جراحی زیبایی سینه  و جراحی کوچک کردن سینه که در اصطلاح به آن ماموپلاستی نیز می گویند ، یک تکنیک جراحی سینه می باشد که بیشتر برای کم کردن حجم سینه‌ها استفاده می‌شود که بیش از اندازه بزرگ هستند و یا به دلیل وزن بافت اضافی سینه، باعث درد در کمر، شانه و یا گردن می‌شود.

با کم شدن اندازه و وزن سینه‌ها می‌توان  ظاهر فرورفته شانه‌ ها (ناشی از بندهای سینه بند) را کاهش یا برطرف کند .برخی از خانم ها به دلیل سینه های خیلی بزرگ دچار مشکل می شوند و اغلب نمی توانند سایز مناسب خود را پیدا کنند .

جراحی کوچک کردن سینه همه ی این مشکلات را برطرف می کند وبه افراد  کمک می کند تا خانم ها سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌ تر با بقیه بدن داشته باشند.

نحوه انجام  جراحی کوچک کردن سینه

جراحی سینه که برای کوچک کردن سینه  انجام می شود ، پوست، چربی و بافت اضافی غده‌‌های سینه را با  جراحی سینه   بر می دارند و همچنین ممکن است اندازه هاله سینه (آرئول) که بیش از اندازه بزرگ و یا گسترده است را کم کنند.

این عمل جراحی زیبایی سینه را سرپایی و با استفاده از یکی از این سه برش، انجام می دهند:

    یک برش وارونه T شکل از آرئول که به سمت پایین و در امتداد چین سینه فرد ایجاد می شود.

    یک برش گرداگرد آرئول و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.

    یک برش دایره‌ای در اطراف لبه آرئول

بعد از ایجاد برش، بافت اضافی سینه  توسط پزشک برداشته می شود و بافت باقی ‌مانده به حدی که برای ایجاد ظاهر یک سینه جذاب و طبیعی مورد نیاز است تغییر مکان و تغییر شکل می دهند و اندازه هاله سینه (آرئول) در صورت لزوم کم می شود. در نهایت، محل برش داده شده را می بندند و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار می دهند.

نحوه انجام جراحی سینه زیباییمدت زمان بهبودی بعد از جراحی سینه زیبایی چقدر است؟

بیشتر افرادی  که عمل جراحی سینه زیبایی انجام داده اند می توانند  بیشتر فعالیت‌های عادی خود را یک  یا دو روز پس از عمل جراحی بالا کشیدن سینه ، داشته باشند و بعد از چند هفته بهبودی کامل برای انها حاصل می شود. همچنین افراد با مصرف مسکن‌ها و پوشیدن سینه‌ بند طبی می‌تواند ناراحتی و تورم را کم کنند.

جراحی سینه زیبایی برای ترمیم سینه

درعمل جراحی سینه که برای  ترمیم سینه انجام می شود بیشتر برای بازسازی سینه‌هایی طراحی شده است که به دلیل  سرطان برداشته شده اند و یا به دلیل تروما سینه آنها آسیب دیده است و از بین رفته اند. تکنیک‌های ترمیم و بازسانی سینه ها امروزه با نتایج طبیعی به خانم ها کمک می کند تا با انجام جراحی سینه زیبایی را به اندام خود بازگردانند.

قبل ازجراحی سینه زیبایی برای ترمیم سینه

پیش از عمل جراحی ترمیمی سینه وانجام جراحی سینه پزشک  یک بررسی جامع برای تعیین مکان برش، نوع پروتز سینه  و چگونگی قرار دادن پروتز در سینه  بیمار انجام می‌ دهند. عمل جراحی ترمیم سینه و جراحی سینه زیبایی به شکل سرپایی انجام می شود ونیاز به بستری طولانی مدت و استراحت در منزل برای زمان زیاد لازم نیست.

آیا می‌توان جراحی سینه زیبایی و عمل ترمیم سینه را به طور همزمان انجام داد؟

در بعضی از خانم ها  بازسازی سینه را می‌توان همزمان در یک جلسه همراه با جراحی سینه انجام داد. با این وجود بیشتر خانم ها تمایل دارند دو جراحی را به صورت مجزا انجام دهند  و ترجیح می‌دهند که تا  بهبودی بعد از جراحی و اطمینان از نتایج طبیعی و متعادل شدن سینه‌ها (تا حد امکان)، برای جراحی سینه زیبایی صبر کنند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی ترمیمی سینه هستند؟

خانم هایی که بافت سینه آن ها به دلیل  سرطان یا تروما آسیب دیده است واز بین رفته است، می‌توانند جراحی سینه زیبایی ترمیمی را برای بازسازی سینه‌ها انجام دهند.

انجام جراحی سینه زیبایی

نکاتی که در مورد جراحی سینه خانم ها باید بدانیم

در مورد جراحی سینه خانم ها باید به این نکته دقت داشته باشند که نتایج حاصل ازجراحی سینه  می‌تواند بر اساس میزان فرم دهی سینه و مقدار بافت سینه باقی مانده وهمچنین عوامل دیگر، متغیرمی باشد.

همچنین  درجراحی سینه خانم ها باید این را در نظر داشته باشند که با انجام جراحی زیبایی سینه احتمالاً احساس یک سینه کاملا طبیعی را نخواهید داشت و امکان داد خطوط برش روی سینه بر جای بگذارد که در طی جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی سینه ، پزشک این موضوع و مسائل دیگر را با بیمار مطرح خواهد کرد، تا بیماربتواند به درک روشنی از آنچه که بعد از انجام جراحی زیبایی سینه  انتظار می‌رود، برسد.

جراحی سینه زیبایی با لیفت سینه‌ها

این روش جراحی سینه بیشتر برای تغییر شکل دادن، بالا بردن و سفت کردن سینه ها به وسیله برداشتن پوست اضافی و جابجایی بافت باقی‌مانده و نوک سینه‌ها انجام می دهند .

شکل و فرم سینه زنان ممکن است به دلیل نیروی گرانش ، کاهش وزن، بارداری و شیردهی می‌تواند روی شکل و سفتی سینه‌های زنان تاثیر می گذارد.

جراحی سینه زیبایی

جراحی سینه زیبایی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی سینه برای خانمم هایی که دارای سینه‌های بزرگ و پهن هستند، ولی  اندازه مطلوبی دارند مناسب است. همچنین با جراحی سینه زیبایی می‌توان سینه‌هایی را که دچار کاهش حجم و یا سفتی شده اند اصلاح نمود.

همچنین می‌توان به کمک جراحی سینه افتادگی نوک، زیبایی سینه، و هاله سینه‌ها را از بین برد، به خصوص اگر تا اندازه زیر چین سینه قرار گرفته باشند. نتیجه جراحی زیبایی سینه  ، کانتور سینه (حد فاصل سینه‌ها) جوان‌تر خواهد بود.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
مشاوره تلفنی