جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

جراحی زیبایی شکم یا ابدمینوپلاستی با هدف زیبایی و کوچک کردن و رفع افتادگی شکم انجام می گیرد . انجام جراحی جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) در افرادی که شکم های بزرگی دارند و دچار شلی پوست در ناحیه شکم شده اند می تواند نتایج بسیار درخشانی را به همراه آورد .

چرا ناحیه شکم محدب می شود؟

منحنی شدن ناحیه شکم زمانی اتفاق می افتد که عضلات شکم شل شده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست میدهد  و از هم جدا می شوند. عضلات در قسمت زیر چربی ها در شکم از هم جدا شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند مخصوصاً زمانی که حاملگی وقتی که حجم داخلی شکم افزایش می یابد. این شرایط باعث ایجاد ظاهر محدب شکل در شکم خواهد شد .

چگونگی تشکیل جای ترک پوست

نرمی پوست شکم از لحاظ زیبایی بسیار مهم میباشد. در افرادیکه مرتب چاق و لاغر می شوند و در دوران حاملگی خانم ها، پوست شکم کشیده شده و، کیفیت خود را از دست میدهد و نازک میشود  .

تا پایان حاملگی پوست شکم نازک شده خطوط ترک کم کم ظاهر میشوند . علاوه بر ناحیه شکم خطوط ترک در قسمت سینه نیز در دوران شیر دهی پدید آمده و موجب جلب توجه خواهد شد .

 

تأثیرات حاملگی بر جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

در برخی از خانمها تغییر در مکانیسم متابولیکی بدن که در دوران حاملگی رخ می دهد و افزایش چربی در ناحیه شکم و باسن دائمی می شوند. به این علت که چربیهای این قسمت سر سخت هستند. آنها در مقابل رژیم و ورزش بسیار مقاوم هستند. اینها چربیهایی هستند که به راحتی نمی سوزند. این بافت چربی موجب افتادگی در ناحیه شکم می شود.

چگونه شکم بزرگ و پر از چربی روی سلامتی تأثیر دارد؟

چگونه شکم بزرگ و پر از چربی روی سلامتی تأثیر دارد؟

تجمع چربی ، اضافه وزن و تشکیل چربی در ناحیه شکم راه را برای ایجاد مشکلات در سلامتی هموار می کنند. این مشکلات باعث افزایش فشار خون، بیماریهای قلبی عروقی، اختلالات تنفسی، پیری زودرس و اختلال در کیفیت زندگی به سبب کم تحرکی میشوند و در پی آن  مشکلات روانی در نتیجه کاهش عزت نفس، مشکلات در زندگی خصوصی، حس مورد توجه نبودن، کاهش انگیزه و عدم توانایی در رفتار مناسب در زندگی اجتماعی ایجاد خواهد شد .

آیا مادران باردار می توانند عمل آبدومیناپلاستی انجام دهند؟

جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) مانعی برای زنان باردار نمیباشد . این جراحی بی خطر برای مادران باردار میباشد . نکته قابل توجه تعیین تقویم بارداری با توجه به دوران نفاهت پس از جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) است.

برش های جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

طول برش های ایجاد شده در این جراحی بستگی به میزان چربی استخراجی ، میزان افتادگی پوست و مقدار قوی بودن عضلات شکم بستگی دارد بطور کل در این جراحی برش ها به دو دسته تقسیم می شوند.

برش های جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) در ابدومینوپلاستی کلاسیک یک برش در قسمت تحتانی شکم و یک برش در دور ناف برای آزاد کردن ناف از بافت های اطراف شکم ایجاد می شود. در ابدومینوپلاستی کلاسیک حجم چربی بسیاری استخراج می شود .

اما در جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) نیاز به برش دور ناف نمی باشد و فقط برش در قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود

بعد از ایجاد برش های لازم پوست و چربی ها از لایه های زیرین جدا می شوند، بعد از استخراج چربی به منظور سفت شدن موقعیت شکم عضلات به یکدیگر نزدیک می شوند و با بخیه این موقعیت حفظ می شود.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

افرادی که افتادگی شدید شکم دارند و از برآمدگی شکم خود ناراضی هستند و این امر موجب کاهش اعتماد بنفس آن ها گردیده است و با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نتوانسته اند مشکل خود را برطرف نمایند کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی شکم می باشند و با انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) می توانند مشکل خود را بطرف نمایند .

عوامل بسیاری مانند زایمان های متعدد، ژنتیک، کم تحرکی و افزایش سن در بزرگی و افتادگی شکم دخیل می باشد .

جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) با روش ابدو مینوپلاستی کامل، ابدومینوپلاستی مینی و ابدومینوپلاستی تکامل یافت صورت می گیرد که انتخاب هریک از این روش ها به نیاز بیمار و اینکه کدام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) برای بیمار مناسب تر است بستگی دارد .

جراح بعد از بررسی های لازم یکی از این روش ها را انتخاب می نماید.

– جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) برای افرادی که دارای پوست براق و ظاهر سالم هستند
– افرادی که چاق نیستند
– جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) برای افرادیکه علیرغم انجام ورزش نمی توانند از چربیهای شکم رها شوند
– کسانیکه دارای پوست شل و آویزان در قسمت شکم و جای ترک هستند
– کسانیکه بدون زایمان دارای شکم بزرگ میباشند
-جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) برای  کسانیکه بر اثر زایمان دارای پوست شل و آویزان و ترک خورده در ناحیه شکم هستند.
–  کسانیکه دارای اضافه وزن و تجمع چربی تنها در ناحیه شکم هر چند از لحاظ سایز مناسبی دارند
– افرادیکه دارای مشکل سلامتی که مانع جراحی شود نباشند
– جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) برای کسانیکه قصد حاملگی به فاصله کوتاهی پس از جراحی ندارند

آیا در حین جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) و بعد از آن دردی احساس می شود ؟

در حین جراحی هیچ گونه دردی احساس نمی شود زیرا جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد، بعد از انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) و از بین رفتن اثرات بی هوشی دردی در ناحیه برش های ایجاد شده احساس می شود که می توان با مسکن و آرام بخش آن را کنترل نمود، داشتن استراحت کافی بعد از انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) کمک شایانی در کاهش درد می کند .

آیا پس از جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) اسکار و جای زخم باقی خواهد ماند ؟

آیا پس از جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) اسکار و جای زخم باقی خواهد ماند ؟

از عوارض جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) می توان به برجای ماندن جای زخم اشاره نمود، در صورت انتخاب یک جراح با تجربه در این زمینه می توانید از بروز این عارضه تا حدودی جلوگیری نمایید زیرا یک جراح با تجربه برش های لازم را در نواحی ایجاد می کند که اسکار و جای زخم به راحتی بعد از انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) قابل مشاهده نباشد.

به هیچ عنوان نگران اسکار و جای زخم باقی مانده بعد از جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) نباشید زیرا روش های بسیاری مانند لیزر برای رفع اسکار ناشی از جراحی مطرح شده است .

نتیجه جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم)

بعد از انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) و بهبودی کامل می توان تغییراتی مانند از بین رفتن پوست شل و اضافی را مشاهده کرد .

بعد از انجام جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) به مقدار قابل توجهی شکم صاف می شود و ظاهر زیبایی در شکم ایجاد می شود . نتایج جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) دائمی می باشد اما باید تمامی مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم ( کوچک کردن شکم) را انجام دهید .

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

1 × 5 =

مشاوره تلفنی