جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم از روشهای سریع برای رفع ترکهای شکم است. همان گونه که می دانید ترک پوست تنها در ناحیه شکم ایجاد نمی شوداین ترکها ممکن است علاوه بر شکم در نواحی مانند بالای بازو، بالای سینه، باسن، ران، زانو ایجاد شود و تا حدی از زیبایی پوست بدن شما بکاهد.

جراحی ترک شکم

در اصطلاح پزشکی به کل ترکهای پوستی در جاهای مختلف بدن استریا یا استرچ مارک گفته می شود بیماران معمولاً در ایجاد شدن ترک شکم نقش مهمی ندارد اما در از بین بردنش می تواند نقش مهمی ایفا کند.

دلیل ایجاد ترک شکم

ترک های روی شکم بیشتربه دو دلیل بوجود می آید، ترک های ایجاد شده ممکن است به دلیل حاملگی ایجاد شود ویا ممکن است این ترک بخاطر زیادی بالا رفتن وزن و وزن کم کردن ناگهانی بوجود آید. از بین بردن هر دو نوع از این ترک ها بسیار سخت و نیازمند زمان است، اما غیر ممکن نیست. دوشهای زیادی برای از بین بردن ترک های شکم وجود دارد که جراحی  شکم یک روش سریع برای رفع آنها است.

موثرترین درمان ترک شکم و بدن
بعد از انجام تحقیقات بسیار بر روی روش‌های مختلف ترک خوردگی بدن ، می توان گفت که استفاده از نوعی لیزر های خاص ، و همچنین جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی مؤثرترین روش برای درمان ترک شکم و بدن برای فرداست.

جراحی ترک شکم
همان گونه که در بالا اشاره شد برای حذف ترک های شکم روش های مختلفی انجام می شود که شاید اثر بخش ترین آن جراحی ترک شکم باشد. در این روش با استفاده از روش هایی ترک های شکم به صورت کامل از بین می روند و افتادگی پوست نیز با جراحی ترک شکم کاهش پیدا می کند. جراحی ترک شکم بیشتر برای افرادی به کار گرفته می شود که دچار ترک های عمیق شده اند و تحمل استفاده از این روش را دارند.

جراحی ترک شکم چیست

جدیدترین جراحی شکم

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که یکی از روشهای جدید جراحی ترک شکم است که در چند سال اخیر رایج شده است در این نوع از جراحی برشی در شکم فرد صورت می پذیرد .در ابدومینوپلاستی برش و بخیه اتفاق می افتد .

ابدومینوپلاستی یک روش برای برداشتن چریی ها اضافه ی شکم می باشد که شکم های شل و آویزان کاندیدای خوبی برای این جراحی می باشند. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی در حقیقت نوعی جراحی زیبایی پلاستیک است که با برداشتن بافت و چربی اضافه و سفت کردن عضلات دیواره شکم اندامی متناسب با شکم صاف را برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

جراحی شکم با لیپوماتیک

لیپوماتیک از دیگر روشهای جدید جراحی شکم است در روش لیپوماتیک با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم خارج می شوند که در این روش می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن منتقل کرد . این روش نیاز به برش ندارد .

انواع جرحی ترک شکم

لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک نیز از روش های نوین برای کوچک کردن شکم است اما تفاوت اصلی این دو روش در عملکرد و افراد مناسب برای جراحی هستند. در لیپوماتیک افرادی که میزان چربی شکمی سفت و بزرگی دارند، گزینه های مناسبی برای این جراحی هستند. چربی شکمی این افراد ابتدا تحت جراحی لیپوماتیک تخلیه می شود و پس از آن برای اصلاح شلی و افتادگی حاصل از تخلیه چربی تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار می گیرند.

شرایط لازم برای انجام جراحی ترکهای شکم

افرادی که برای جراحی ترک شکم اقدام می کنند زنانی هستند که بعد از حاملگی و شیر دهی در پوست خود علائمی مانند شلی، ترک های پوستی و چربی های موضعی مشاهده می کنند.

شما انجام جراحی شکم د باید ازلحاظ جسمی در سلامتی کامل باشید و به اختلال و بیماری مبتلا نشده باشد. همچنین شما باید انتظارات معقولی از جراحی ترک شکم داشته باشد به همین دلیل مشاوره قبل از جراحی ترک شکم را نزد پزشک خود انجام دهید.
جراحی ترک شکم بعد از زایمان بستگی به اعمال تغییرات در شکم دارد، رفع سلولیت و از بین بردن چربیها دارد.

هزینه جراحی ترک شکم

هزینه جراحی ترک شکم در هرفرد متفاوت است و در حقبقت به عوامل مختلفی بستگی دارد در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.
-حق العمل جراح
-هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
-دستمزد پزشک بی هوشی
-نسخه های داروئی
-لباس های برای عمل
-آزمایش های پزشکی
و در اخر این رابدانید که رضایت شما از نتیجه جراحی مهمتر از میزان هزینه است پس در انتخاب جراح دقت لازم داشته باشید.

هزینه جراحی ترک شکم

چه کسانی نمی توانند جراحی ترکهای شکم را انجام دهند

بیشتر افراد می توانند بعد از زایمان جراحی ترکهای شکم انجام دهند. جز افرادی که شرایط زیر را داشته باشند
-افرادی که بیماری خود ایمنی یا اختلالات مربوط به انعقاد خون دارند گزینه مناسبی برای جراحی ترک شکم نمی باشد
– افرادی کهدچار چاقی و اضافه وزن زیاد هستند نمب توانند جراحی ترک شکم انجام دهند.
– در صورتی که قصد کاهش وزن زیاد دارید نمی توانید جراحی ترک شکم انجام دهید
-در صورتی که قصد بارداری مجدد دارید گزینه خوبی برای جراحی ترک شکم نیستید.

روشهای پیشگیری از ترک های شکم و پوست

افراد باید از کاهش وزن ناگهانی در این دوران اجتناب کنند مخصوصا کسانی که استعداد ابتلا به ترک پوستی دارند یا در سنین نوجوانی و اوایل جوانی هستند. این افراد باید قبل از اینکه قرمزی ترک‌ها به سفیدی تبدیل شود، باید به پزشک مراجعه کنند زیرا در این مرحله تا حد زیادی این ترک ها قابل‌درمان است ولی اگر خطوط قرمز به رنگ سفید درآیند، درمان آن یه سختی ومشکل خواهد بود .
زمانی که خطوط ترکها قرمز هستند، زدن مرطوب‌کننده‌ها، ویتامین C، اسیدهای میوه و ریتنول‌ها باعث کمرنگ شدن این خطوط خواهد شد.
شما می توانید برای جلوگیری از ترکهای شکم در دوران بارداری از اسید گلیکولیک و آلفاهیدروکسی اسید استفاده کنید. ولی باید هنگام استفاده از آنها از تماس طولانی با آفتاب اجتناب کنید.

جراحی ترک شکم بعد از انجام زایمان

بارداری از  مواردی است که موجب  تغییرات در  ظاهر زنان  می شود.  این تغییرات در بیشتر افراد موجب  برهم خوردن تناسب اندام می شود که بسیار محسوس می باشد.افتادگی سینه، بزرگ شدن ران ها و شکم در دوران بارداری باعث ایجاد ترک و شل شدگی در پوست افراد می شود.

انجام ورزش و رژیم غذایی مناسب به کاهش این تغییرات در زنان باردار بسیار کمک کننده است  ولی نمی توان به طور کامل آن را برطرف کنند . از جمله این موارد بزرگ شدن و افتادگی پوست در ناحیه شکم است که تنها راه درمان آن جراحی ترک شکم می باشد.جراحی ترک شکم نه تنها به بهبود تناسب اندام فرد کمک می کند بلکه باعث تقویت اعتماد به نفس می شود.

روشهای سریع برای از بین بردن تَرَک روی شکم

جراحی ترک شکم از تاثیرگذارترین و سریع ترین روشهای از  بین بردن تَرَک روی شکم می باشد . در جراحی ترک شکم فاصله یا تَرَک جدا شده و شکم از دوباره دوخته می شود و به این صورت شکمی صاف و بدون نقص خواهید داشت.

جراحی ترک شکم به دلیل قیمت و یا ترس از جراحی ممکن است برای بعضی افرادمورد دلخواه نباشد. در چنین مواردی، به جای جراحی ترک شکم، بعضی کرم های موثر برای از بین بردن این تَرَک ها وجود دارد.

کرم های از بین برنده ی تَرَک شکم، چه به دلیل حاملگی و چه به دلیل زیاد و کم شدن وزن بصورت ناگهانی، نیازمند زمان و برنامه ریزی و پیگیری طولانی مدت است.  شما باید برای استفاده از این کرم ها نظم در استفاده و صبر و شکیبایی داشته باشید.

 

 

روش های غیر جراحی ترک شکم

۱-میکرودرم ابریژن: خراشیدن سطح پوست به وسیله ی کریستال ها و در پی آن بازسازی لایه ی پوست به صورت خودکار توسط سیستم دفاعی بدن

 

۲-مزوتراپی: تزریق فراوان ویتامین و اسد هیالورونیک به منظور ترمیم لایه های رویی پوست
لایه‌برداری پوست با لیزر اسکارلت: نتایج لیزر درمانی تقریباً ۴ هفته بعد از لیزر قابل مشاهده است و جلسات درمانی بین ۶ – ۸ جلسه به طول می انجامد

۳-میکرونیدلینگ: به معنای تحریک تولید کلاژن های پوستی است که در پی آن تمام چین خوردگی ها و ضایعه های پوستی از بین خواهد رفت.

جراحی ترک شکم

نکات درباره جراحی ترکهای شکم

خانم هایی که قصد بارداری دارند جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی برای رفع ترکهای پوستی را بهتر است بعد از زایمان انجام دهند.

زیرا در طی این عمل عضلات عمودی سفت شده و در حین بارداری از پوست جدا می شوند.
برای نتیجه ی بهتراز جراحی ترک شکم باید پس از جراحی وزن ثابت نگه داشته شود. اضافه وزن بالای ۵ درصد توصیه نمی شود.
برای گرفتن نتیجه بهتر از جراحی ترکهای شکم حداقل یک ماه قبل و سه هفته بعد از جراحی مصرف دخانیات را قطع کنید. زیرا ترمیم زخم های شما سریع تر اتفاق می افتد.

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏