جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی 

جراحی بینی گوشتی یکی از جراحی زیبایی بینی میباشد .

از ویژگی های بارز بینی گوشتی می توان به پوست ضخیم بینی و نوک بینی گوشتی پهن و بزرگ  اشاره کرد، بینی های گوشتی برعکس بینی های استخوانی که غضروف و استخوان قوی دارند، دارای غضروف های ضعیفی می باشند.

این نوع از بینی ها به راحتی بدلیل ظاهر بزرگ و پهنی که دارند قابل تشخیص می باشند .

نتیجه ی عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی برای  بهبود پیدا کردن ظاهر بینی انجام می شود و انتظارات بیش از حد  از نتیجه ی عمل نباید داشت.

به علاوه  نوع پوست در هر فردی مختلف می باشد  لذا نتیجه ی جراحی بینی گوشتی در هر شخصی متفاوت خواهد بود .

مشکلات بینی های گوشتی مثل افتاده بودن نوک بینی ، بزرگی سوراخ ها ، جعبه ای شکل بودن نوک بینی و … در جراحی بینی گوشتی برطرف خواهد شد .

 تقویت غضروف در بینی گوشتی

همان طور که گفته شده بود بینی های گوشتی بدلیل غضروف ضعیف از استحکام کافی برخوردار نمی باشند به همین علت باید با تقویت غضروف، استحکام لازم را در این نوع از بینی ها ایجاد کرد. با انجام این کار از افتادگی بینی بعد از جراحی بینی گوشتی جلوگیری می شود .

کاندیدای عمل بینی گوشتی

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند شاید بدلیل پوست ضخیمی که بینی های آن ها دارد کاندیدای مناسبی برای این جراحی بینی گوشتی نباشند اما با انتخاب مهمترین جراح بینی در تهران می توانند بهترین نتایج را از این جراحی دریافت کنند و با انجام این جراحی فرم بسیار زیبایی را ظاهر خود ایجاد نمایند.

بینی های گوشتی بعد از جراحی بدلیل کوچک شدن پهنای بینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره می گذارند .

انجام جراحی بینی گوشتی باید در سن مناسب انجام گیرد، انجام این جراحی در سنین پایین به صلاح بیمار نمی باشد .

معمولا سن مناسب برای انجام عمل جراحی ۱۸ سال به بالا می باشد اما در صورت رشد کامل جسمی می توان در سنین کمتر همچون ۱۵ سالگی عمل جراحی بینی انجام داد .

برای دریافت مشاوره های بیشتر می توانید از طریق را های ارتباطی زیر اقدام نمایید

اقدامات لازم برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی 

استفاده از چسب بینی به طرزصحیح و به طور مدام بعد از جراحی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در کاهش تورمات بعد از جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد .

اقدامات لازم برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک استفاده از کمپرس سرد را برای کاهش تورمات بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار توصیه می کنند، انجام این کار به مدت ۴۸ ساعت کمک شایانی در کاهش تورمات بعد از جراحی بینی گوشتی می کند.

استفاده از  کمپوت و آناناس طبیعی برای کاهش تورم بینی  توصیه می شود.

حتما می بایستی دارو های تجویز شده مثل آمپول های دگزامتازون را سر وقت استفاده نمود .

ممکن است پزشک برای جلوگیری  از سرماخوردگی قرص های سرماخوردگی تجویز نماید .

پس ازعمل بینی گوشتی باید در مکانی آرام استراحت کنید و برای بالاتر قرار دادن سر نسبت به بدن باید از بالشت بلندی استفاده کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.

برای کم کردن  کبودی می توانید از آب آناناس و آب کرفس استفاده کنید .

قبل از زمان باز کردن گچ بینی استحمام کنید چون موجب خیس شدن گچ شده و به آسانی  از روی بینی جدا می شود .

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

یکی از سوالات متداولی که از دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک قبل ازعمل بینی گوشتی پرسیده می شود امکان برگشت پذیری بعد از جراحی است.

دکتر حیدری در پاسخ به این سوال می فرمایند به هیچ عنوان تغییرات ایجاد شده در بینی بعد از جراحی بینی گوشتی قابل بازگشت نمی باشد، در صورتی که غضروف بینی ضعیف باشد در جراحی بینی گوشتی تقویت می شود، تقویت غضروف های بینی امکان برگشت پذیری بعد از جراحی را به حداقل می رساند.

آیا عمل بینی های گوشتی مشکل تر است؟

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از  جراحی بینی گوشتی  نیاز به یک تا دوماهه استفاده از چسب بینی دارند و امکان دارد  یک یا چند بار به تزریق آمپول کورتون احتیاج  داشته باشند.

آیا جراحی بینی های گوشتی مشکل تر است؟مدت زمان بهبود کامل تورم نیز در آنها طولانی تر از بینی های استخوانی میباشد.

غیر از موارد ذکر شده درگیری و سختی بیشتری از بینی های استخوانی ندارد و اشخاصی که توسط دکترحیدری تحت عمل قرار می گیرند ظرف حداکثر یک هفته می توانند کارهای روزمره و شغل خود را شروع کنند.

بهترین جراح بینی گوشتی

افرادی که بینی گوشتی دارند و می خواهند جراحی بینی گوشتی انجام دهند ، باید بیشتر ازدیگر افراد در انتخاب جراح موفق در رینوپلاستی  دقت لازم کنند.

بینی گوشتی به دلیل مشخصه های  ساختاری که دارد دچار محدودیت در فرم دهی میباشد و نمی توان به خوبی بینی استخوانی ، آن را فرم داد .

اقدام جراح بینی

دراین جراحی ، جراح بینی تلاش می کند تا مشکل ظاهر بینی را تا جایی که ممکن است برطرف نماید، به همین علت اغلب در جراحی بینی گوشتی تنها مشکل بینی برطرف می شود و خیلی نمی توان بینی را شکل داد .

محدودیت یا عدم فرم دهی بینی گوشتی منظور این است که که نتیجه جراحی بینی گوشتی به شکل بینی فانتزی یا عروسکی نمی شود و بعد از جراحی بینی گوشتی ، بینی فرم کاملاً طبیعی و بسیار زیبا دارد .

 

برای نتیجه ی بهتر

برای اینکه نتیجه ایده آلی از عمل جراحی بینی گوشتی به دست آورید ، باید یک متخصص گوش و حلق و بینی را انتخاب کنید زیرا یک فرد متخصص با گذراندن دوره های تخصصی تجربه و مهارت  لازم را کسب کرده است و به خوبی می تواند بینی را جراحی کند.

نتیجه گیری جراحی بینی گوشتی

نتیجه گیری جراحی بینی گوشتی 
اگر تمایل به عمل جراحی زیبایی هستید با جراح بینی خود صادق و ماهر در این زمینه مشورت کنید.

پس از انجام معاینه و آگاهی از  نقاط قوت و ضعف بینی خود و نیز مشاهده نتیجه عمل های جراحی بینی گوشتی انجام شده در افرادی مشابه خودتان، دررابطه با انجام دادن عمل تصمیم بگیرید.

به یاد داشته باشید بهبود قابل ملاحظه در بسیاری از بینی های گوشتی قابل دستیابی میباشد ولی انتظار معجزه و ایجاد بینی بسیار کوچک و فانتزی از جراحی بینی  خود نداشته باشید.

 

چرا عمل بینی گوشتی مشکل تر است ؟

کیفیت و ضخامت پوست یکی از عوامل تعیین کننده ی در  نتیجه ی نهایی عمل بینی است.  در جراحی بینی بیشترین کاری که انجام می شود تغییر شکل غضروف و استخوان بینی است که اسکلت بندی بینی را می سازد.

پزشکان  به روش های مختلف غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهند تا به شکل مورد نظر برسند. در طول دوره ی بهبود هنگامی به نتیجه ی مورد نظر می رسیم که پوست و بافت نرم بینی به سمت چارچوب بینی منقبض شود . این فرآیند چند ماه طول می کشد. به همین دلیل است که شما نتیجه ی نهایی را تا هفته ها و یا ماه ها بعد از جراحی نمی بینید زیرا پوست و بافت نرم متورم است.

جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 

-مسواک کردن دندان ها بهتر است به مدت سه هفته با مسواک نرم و ملایم انجام شود .

-استفاده از عینک به مدت دو ماه توصیه نمی شود ، اگر بیمار عینکی باشد نیاز است از اتصال عینک با چسب استفاده نماید ، پس از کاهش یافتن تورم ها بیمار می تواند از  لنزهای طبی استفاده نماید.

-قبل از برداشتن گچ توصیه می شود که بیمار از استحمام پرهیز نماید .

-پس از برداشته شدن کچ  نباید از دوش آب گرم استفاده شود ، زمان استحمام هم نیاز است کوتاه باشد .

-گرما ویا بخار زیاد سبب تورم بیشتر بینی می شود ، علاوه بر آن سبب خیس شدن پانسمان ها می شود.

-بیمار به مدت دو هفته نیاز است از خندیدن ، انجام حرکات اضافی ، گریه کردن پرهیز نماید .

-پس از جراحی بینی در زمان عطسه بهتر است با دهان باز این کار انجام شود .

-بهتر است به مدت دو هفته بیمار از صحبت کردن طولانی مدت و انجام مکالمات تلفنی اجتناب نماید  .

 

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت و به خصوص بینی پایان یافته باشد ، بنابر این اگر انگیزه ی انجام جراحی بینی برای درمان و رفع نقص مانند عیوب مادرزادی و یا انسداد یا انحراف بینی نباشد باید تا پایان بلوغ برای انجام این جراحی صبر کرد.

گرچه برای دختران بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی میتوان این عمل را انجام داد اما معمولا بهترین نتیجه بعد از ۱۸سالگی برای افراد رقم میخورد زیرا رشد اجزای صورت پایان گرفته و بینی شکل نهایی خود را گرفته است.

 

 

هزینه عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی به دلیل ظرافت هایی که در حین عمل نیاز دارد ، سخت تر از سایر عمل های تلقی م یشود.

هزینه ی این عمل بسته به نوع بینی گوشتی و نوع جراحی که نیاز است انجام شود  طبق نظر متخصص برآورد می شود.

در نظر داشته باشید هرگز برای هزینه ی پایین تر در انجام جراحی های زیبایی به خصوص عمل بینی سلامت و زیبایی خود را به خطر نیندازید.

 

 

برش جراحی زیبایی بینی

برای ایجاد برش های جراحی بینی ، دو روش وجود دارد که شامل جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته می باشد

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز ، برش کوچکی در ناحیه کلوملا ( ستون میانی دو حفره بینی ) ایجاد می شود و  پوست بینی از این ناحیه برداشته می شودواصلاحات مورد نیاز انجام می شود ؛ به دلیل بلند کردن پوست بینی ، دسترسی جراح بینی به قسمت های مختلف بینی بیشترخواهد شد از این رو می تواند تغییرات گسترده ای را اعمال کند و هم چنین بروز غیر قرینگی در سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره در جراحی بینی به این روش به حداقل می رشد ؛ به همین دلیل اکثر جراحی های پیچیده به این روش از جراحی بینی انجام می شوند.

از مزایای جراحی بینی باز ، می توان به دید گسترده جراح بینی ، انجام تغییرات گسترده و غیره اشاره کرد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی بسته

در  جراحی بینی بسته برشهای لازم  ، در ساختار داخلی بینی ( لبه داخلی سوراخ های بینی ) ایجاد می شوند ؛ پس از اتمام جراحی بینی ، برش ها با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه زده می شوند که نیاز به کشیدن آن ها نمی باشد.

دید جراح بینی ، در این روش بسیار کمتر از روش باز می باشدبه همین دلیل جراحی هایی که نیاز به ایجاد تغییرات زیادی ندارند به این روش انجام می شوند.

مزایای جراحی بینی بسته ، شامل کوتاه بودن مدت زمان جراحی بینی ، بروز تورم و کبودی کمتر در بیماران ، کوتاه بودن دوره نقاهت و غیره می باشد

 

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست ؟

در یک دسته بندی کلی می توان گفت بینی دارای دو نوع استخوانی و گوشتی می باشد. معیار تقسیم بندی بینی در این دو دسته بر اساس میزان ضخامت پوست بینی و جنس غضروف بینی است.

بینی های استخوانی پوستی نازک و غضروف بسیار محکمی دارند ،  اما بینی های گوشتی در بخش نیمه تحتانی خود دارای پوستی ضخیم و غضروفی نازک و ضعیف می باشند ، همچنین ارتفاع پره ها در بینی های گوشتی بلند بوده و نوک این نوع از بینی های پهن و گرد می باشد.

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر

در جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی به طور همزمان تمام ساختار بینی را کنترل می کند تا هیچ گونه آسیبی به عملکرد بینی وارد نشود.

امروزه لیزر در صنعت پزشکی کاربردهای فروانی دارد ولی هنوز هیچ گونه جایی در جراحی بینی ندارد ، زیرا نمی تواند به طور همزمان تمام بافت ها و ساختار بینی را کنترل کند.

بنابراین جملاتی که جراحی بینی را به لیزر ربط می دهند تنها جنبه تبلیغات دارند و انجام جراحی بینی با لیزر به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
EnglishIran
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏