جراحی بینی استخوانی

جراحی  بینی استخوانی

بر آمدگی روی بینی های  استخوانی بر روی اعضای صورت تاثیر میگذارد و از جذابیت فرد می کاهد. یکی از اقداماتی که در حین جراحی بینی استخوانی صورت می گیرد، برداشتن برآمدگی و قوز روی بینی است انجام این کار در زیبایی بینی تاثیر بسیار مثبتی می گذارد و فرم زیبایی را در بینی ایجاد می کند .

 

جراحی بینی استخوانی

 

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند از قوز روی بینی خود احساس ناراحتی می کنند و تصور می کنند که این قوز تاثیر بسیار منفی بر زیبایی چهره آن ها گذاشته است .

ویژگی بینی استخوانی

عوامل ژنتیکی و شکستگی در استخوانی بودن یا غضروفی بودن بینی تاثیر دارد . اگر در دوران کودکی به بینی فرد آسیبی وارد شود ممکن است در اثرگذشت زمان در فرم بینی فرد تغییری ایجاد شود.

تشخیص بینی های استخوانی کار بسیار ساده ای می باشد زیرا ظاهر برآمده بینی های استخوانی از ویژگی های بارز این نوع از بینی ها می باشد که در یک نگاه می توان آن ها را تشخیص داد علاوه بر این بینی های استخوانی پوست نازکی و انعطاف پذیری بالایی دارند .

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت در جراحی بینی استخوانی

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت در جراحی بینی استخوانی

یکی از عواملی که می تواند در دریافت یک نتیجه خوب بعد از عمل بینی استخوانی تاثیر گذار باشد هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت می باشد قبل از جراحی بینی استخوانی دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک از نمای نیم رخ، تمام رخ و سه رخ بینی را بررسی می کند  و عکس برداری های لازم را انجام می دهد در این زوایا تناسب بین بینی با لب، چانه ، چشم و گونه مشخص می شود .

نحوه جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی بیشترین اقدامات بروی تیغه استخوانی بینی صورت می گیرد و در صورت وجود برآمدگی، جراح با استفاده از تکنیک های مختلف این برآمدگی را از بین می برد تا فرم زیبایی در یبنی ایجاد شود .

در جراحی بینی استخوانی معمولا از استخوان و غضروف بینی کاسته می شود تا فرم مورد نظر ایجاد شود و طول و عرض بینی متناسب با سایر اجزای دیگر صورت تغییر پیدا می کند معمولا نتیجه جراحی این نوع از بینی ها بهتر از بینی های گوشتی می شود زیرا این نوع از بینی ها پوست نازک و غضروف محکمی دارند که جراح می تواند به درخواست بیمار تغییرات لازم را ایجاد نماید .

برای ایجاد تغییرات لازم بروی غضروف و استخوان بینی جراح موفق در رینوپلاستی برش هایی را بروی پوست بینی ایجاد می کند . ممکن است برای از بین بردن قوز روی بینی جراح از سمباده استفاده کند، که در این حالت ظرافت کار بیشتر می شود و در نتیجه ظاهر زیباتری در بینی ایجاد می شود .

 

برگشت پذیری جراحی بینی استخوانی ؟

احتمال برگشت پذیری اینگونه جراحی ها و بازگشت برآمدگی و قوز بینی بسیار نادر است . رعایت مراقبت های پس از جراحی بینی مانند ضربه نخوردن به بینی در دوره بهبودی ، چسب زدن به بینی ، نخوابیدن بیمار به پهلو هنگام خواب به مدت محدود طبق توصیه های  جراح بینی و غیره میتواند به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و نتیجه جراحی بینی کمک کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

 

  • افرادی که قصد جراحی بینی خود را دارند  باید توصیه های جراح بینی را در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی که در مشاوره قبل از جراحی بینی به فرد توصیه می شود را رعایت فرماید تا جراحی بینی ایمن و مورد رضایتی را تجربه کند.
  • مصرف دارو پیش از جراحی بینی از قبیل داروهای مسکن و بروفن به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
  • فرد باید به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کند.
  • اگر بیماری خاصی دارید و از داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی را مطلع نمائید.
  • شب پیش از جراحی بینی استحمام نمایید.
  • برای اینکه معده حین جراحی بینی خالی باشد، شب شام سبکی را میل نمائید و حدود ۶ الی ۸ ساعت پیش از جراحی بینی ناشتا باشید.
  • انجام آزمایش خون پیش از جراحی بینی که جراح بینی تجویز نموده است الزامی است و فرد باید مدارک پزشکی مورد نیاز از قبیل جواب آزمایشات را روز جراحی بینی همراه داشته باشد.
  • روز جراحی بینی یک ساعت پیش از زمان تعیین شده با یک یا دو همراه در کلینیک حاضر باشید.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و مشکلات دیگر تنفسی به صورت دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر میباشد. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی به نسبت هزینه کمتری دارد. هزینه های معقول در سال ۹۷ با توجه به گفته ها بین ۵ تا ۸ میلیون متغیر میباشد .

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر قیمت جراحی بینی تاثیرگذار میباشد که به شرح زیر است:

تجربه جراح

با توجه به مهارت و تجربه مهمترین جراح بینی در تهران و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت میباشد زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های زمان جراحی  آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری را دریافت می کند.

نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در مشخص کردن قیمت جراحی بینی دارد. معمولا افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند هزینه بیشتری برای جراحی بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر میباشد. همچنین جراحی ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام گیرد معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد .

منطقه جغرافیایی

مثل همه ی خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت میباشد. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک کاملا با هم تفاوت دارد. البته این نکته حائز اهمیت میباشد که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها سکونت دارند.

جراحی بینی استخوانی

مراقبت های پس از عمل بینی استخوانی

-پس از جراحی بینی استخوانی لازم است شخص به مدت ۷۲ ساعت از آرام بخش و مسکن استفاده نماید . شخص پس از یک هفته استراحت می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد ، توصیه می شود.

-اشخاصی که جراحی زیبایی بینی را  انجام داده اند به مدت سه هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز نمایند .

-داشتن درد، تورم و کبودی بعد از جراحی بینی طبیعی است و به تدریج برطرف خواهد شد.

-برای کاهش درد تنها از دارو هایی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید و از مصرف خودسر دارو پرهیز نمایید.

-استفاده از کمپرس یخ در کاهش تورم و کبوی بینی موثر است.

-تا دو هفته بعد از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل دار خودداری کنید.

-به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین امتناع نمایید.

-حداقل تا دو ماه بعد از جراحی بینی استفاده از هرگونه عینک طبی و آفتابی ممنوع است. در صورت لزوم می توانید از لنز های تماسی استفاده کنید.

-تا مدتی از رفتن به استخر، شنا و شیرجه زدن خودداری کنید.

 

نکاتی در مورد جراحی بینی های استخوانی

انتخاب جراح بینی با تجربه جزو اقدامات اول جراحی بینی می باشد و برای اینکه عوارض جراحی بینی استخوانی به حداقل ممکن برسد و نتایج مطلوب و مورد رضایتی را کسب نمایید در انتخاب جراح بینی دقت فرمایید.

نتیجه عمل بینی استخوانی غضروفی غالبا مطلوب و مورد رضایت است به این دلیل که بینی های استخوانی به دلیل داشتن بافت مستحکم و پوست نازک جزو ایده آل ترین انواع بینی ها هستند.

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی طبیعی زمانی حاصل خواهد شد که توسط جراح بینی با تجربه انجام شود.

جراحی بینی استخوانی باید به نحوی انجام شود که با دیگر اجزای صورت همخوانی و تناسب داشته باشد و در عین حال عملکرد تنفسی بینی نیز حفظ شود.

چنانچه جراحی بینی توسط جراح بینی کم تجربه انجام شود باعث ایجاد مشکلاتی در ظاهر و عملکرد بینی خواهد شد که باید بالاجبار یکسال بعد برای جراحی بینی ترمیمی اقدام نمایید.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی هستند به دلیل اینکه بینی پوست نازکی دارد و تغییرات و ظرافت کاری هایی که روی بینی اعمال می شود قابل مشاهده است

 

چسب زدن به بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی، مدت زمان توصیه شده جهت چسب زدن به بینی ۴ هفته می باشد. در این مدت می توانید یک بار یا حتی دو بار در هر هفته به مطب پزشک، مراجعه نمایید و خود دکتر شخصا چسب بینی شما را می زند تا نحوه صحیح چسب زدن را یاد بگیرید و ایرادات خودتان در چسب زدن را رفع کنید.

برخی پزشکان توصیه می کنند جهت فرم گیری بهتر بینی، با فشار زیادی چسب بینی را بچسبانید و یا  این که چسبی که در پایین بینی قرار می گیرد بینی را کاملا به سمت بالا بکشد که قاعدتا این درست نیست و در صورتی که مداوما  فشار زیادی به نوک بینی وارد شود و به سمت بالا کشیده شود در دراز مدت، احتمال افتادگی نوک بینی به مراتب بیشتر خواهد شد.

 

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

  • ۸۶۰۸۱۷۶۹
  • ۰۹۰۱۴۲۵۰۸۸۲

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترحیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

سوال خود را بپرسید

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
مشاوره تلفنی
EnglishIran