تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس روش های کم تهاجمی می باشند که بصورت سرپایی انجام می شود در این مقاله توضیحاتی در رابطه با کاربردهای تزریق ژل و بوتاکس و مزایای این دو روش داده شده است تا افرادی که خواهان انجام  تزریق بوتاکس و ژل هستند در این زمینه اطلاعات لازم رابدست اورند .

تزریق ژل و بوتاکس تزریق ژل و بوتاکس

امروزه خانم های بسیاری خواهان تزریق ژل لب و گونه هستند، تزریق  کردن ژل و بوتاکس نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد و این کار باید توسط یک جراح خوب برای تزریق ژل متخصص صورت گیرد تا نتایج خوبی از این تزریق دریافت شود .

کاربرد تزریق ژل و بوتاکس

 • جوانسازی پوست و رفع خطوط و چین و چروک
 • برجسته سازی لب
 • برجسته سازی گونه

مزایای تزریق ژل و بوتاکس

در کمترین زمان ممکن با تزریق ژل و بوتاکس می توان جذابیت چهره را افزایش داد اما باید توجه نمایید که برای حجیم کردن لب و گونه خود تقاضای نابه جا نداشته باشید، زیرا تزریق ژل و بوتاکس بیس از اندازه در لب و گونه و برجسته سازی غیر طبیعی این مناطق می تواند در زیبایی چهره تاثیر منفی بگذارد .

اقدامات بعد از  تزریق ژل و بوتاکس 

بعد از تزریق ژل لازم است اقداماتی صورت گیرد و برای بررسی های لازم و معاینات تکمیلی در وقت تعیین شده به مطب پزشکتان مراجعه نمایید . رعایت نکات توصیه شده توسط جراح پلاستیک خوب برای بوتاکس دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، به هیچ عنوان محل  تزریق ژل و بوتاکس را دستکاری نکنید و در صورت مشاهده تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید .

 تزریق ژل و بوتاکس

علاوه بر تزریق ژل یکی دیگر از روش هایی که می توان برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست استفاده کرد تزریق بوتاکس می باشد، با تزریق ژل و بوتاکس در ناحیه مورد نظر بطور موقت عضلات ناحیه مورد نظر توانایی حرکت خود را از دست می دهند و در نتیجه خطوط بوجود امده بدلیل افزایش سن از بین می رود .

در چه نواحی از صورت تزریق ژل و بوتاکس  بیشتر توصیه می شود ؟

با افزایش سن خطوط افقی در پیشانی نمایش داده میشود که با تزریق ژل و بوتاکس می توان این خطوط را از بین برد در واقع تاثیر گذاری بوتاکس برای صورت  دراز بین بردن خطوط پیشانی و خطوط مابین دو ابرو نسبت به دیگر نواحی صورت بیشتر می باشد.

در چه نواحی از صورت تزریق بوتاکس  بیشتر توصیه می شود ؟

همچنین با افزایش سن خطوط ریز و درشتی در اطراف چشم ها به وجود می آید که می توان با تزریق ژل و بوتاکس این خطوط را ازبین برد و ظاهر زیبایی را در اطراف چشم بوجود آورد .

یکی دیگر از نواحی که با تزریق ژل و بوتاکس می توان نتایج خوبی را از آن به دست آورد خطوط اطراف دهان می باشد ، با تزریق بوتاکس در این ناحیه می توان خطوط درشت و ریزی که بدلیل افزایش سن در اطراف دهان ایجاد شده است را از بین برد.

تزریق ژل و بوتاکس برای خطوط بغض یا اندوه ؟

خطوط بغض همانند خطوط لبخند هستند، با این تفاوت که از گوشه دهان آغاز میشود و تا چانه امتداد می یابند.معمولا در مرکز پوست ، مو و زیبایی  برای این دسته از چروک ها از تزریق ژل و بوتاکس درجه ممتاز استفاده می کنیم، اما طبق اصول شیوه درمان، آناتومی منحصر به فرد صورت بیمارمشخص میکند که از چه محصولی استفاده شده است .

تزریق ژل و بوتاکس برای خطوط لب ؟

خطوط لب ، چروک های عمودی و عمیقی هستند که فقط بالای لب ظاهر میشوند. در ابتدا ما فقط هنگام جمع کردن عضله بالای لب آن ها را مشاهده میکنیم، ولی با افزایش سن این چین و چروک ها عمیق تر و ماندگار تر میشوند. این خطوط اغلب توسط بوتاکس درمان خواهند شد.
تزریق ژل و بوتاکس برای خطوط لب ؟

تزریق ژل و بوتاکس برای پر کردن لب ها و حالت لب 

به تدریج لب ها  حجم خود را از دست داده و نازک خواهند شد. به همین علت تزریق ژل و بوتاکس یک گزینه بسیار مناسب برای حجم دهی مجدد آن ها است.
در واقع تزریق ژل و بوتاکس یکی از روش های پرکاربرد برای پر کردن لب ها میباشد . خصوصیات هر درمان پرکننده به منظور تغییر حالت لب ها، معمولا بستگی به آناتومی فعلی لب و نتایج مورد نظر بیماردارد.

مدت تاثیر هر بار تزریق بوتاکس

بوتاکس تزریق شده ماندگاری موقتی دارد، کیفیت و برند مورد استفاده در تزریق و میزان و غلظت دارو در مدت ماندگاری می تواند تاثیر گذار باشد اما بطور معمول بوتاکس تزریق شده حدود ۴ تا ۷ ماه ماندگاری دارد، بعد از گذشت این مدت اثر بوتاکس از بین می رود و  دو مرتبه خطوط نمایان می شود که نیاز به تزریق مجدد می باشد . شدت چین و چروک و تعداد دفعات تزریق می تواند در مدت ماندگاری بوتاکس تاثیر گذار باشد .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ورم پلک فوقانی و اطراف چشم به خصوص در افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام می دهند؛ طبیعی میباشد.
 •  بیماران بعد از۲ هفته لازم است مجددا برای ارزیابی و تزریق مجدد مراجعه نمایند. بدیهی است انجام تزریق در جلسه دوم با صلاح دید مستقیم پزشک انجام شود.
 •  به مدت ۳  بهتر است روز مبادرت به انجام انقباض و انبساط عضلات مورد تزریق بپردازید و این جراحی را بطور متناوب در طول روز انجام دهید.
 • به یاد داشته باشید که در برخی موارد نواحی مورد تزریق ممکن است دچار سنگینی تا چند هفته میشود که اهمیتی نداشته و بتدریج رفع میشود .
  توجه داشته باشید که تاثیر اصلی بوتاکس، بر روی خطوطی است که در اثر انقباض و انبساط عضلات صورت بوجود می آید. ولی بطور غیر مستقیم می تواند در برطرف کردن خطوط ثابت پوست مخصوصا با تزریقات مکرر موثر باشد.
 •  از ۳ تا ۱۴ روز بعد از جراحی نتایج به دست می آیند و پس از این مدت نتایج درمانی به تدریج کامل می شود. طول اثر بوتاکس به صورت متوسط بین ۳ تا ۴ ماه می باشد.
 •  بوتاکس در رفع تعریق شدید مخصوصا در ناحیه زیر بغل و کف دست بسیار موثر میباشد. که این اثر معمولا بین ۶ تا ۹ ماه  بسته به دوز تزریق شده پایدار میباشد.

به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ ندهید ، می توانید برای اثر بخشی بیشتر عضلات ناحیه تزریق را بطور ارادی با اخم کردن و باز کردن آن  منقبض و انبساط نمایید .

توصیه می شود برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده شود .

برخی از خدمات دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

3 − 1 =

مشاوره تلفنی