تزریق چربی در کرج

تزریق چربی در کرج

تزریق چربی در کرج یکی از راههای جوان سازی پوست است که در بین افراد مخصوصا خانم ها طرفداران زیادی دارد به طور طبیعی با افزایش سن بافت چربی صورت  کاهش می یابد همین کاهش چربی باعث افتادگی پوست ،شلی و چروک شدن پوست درافراد می شود.

تزریق چربی در کرج

البته دربعضی مواقع سفتی و کشید گی پوست باعث جوانتر شدن پوست نمی شود و فرد برای  پرترکردن پوست صورت  که باعث جوانتر شدن و زیباترشدن پوست می شود ازتزریق چربی در پوست خود استفاده کند.

 

تزریق چربی در کرج چگونه انجام می شود  

بیشتر پزشکان برای تزریق چربی  سه مرحله را انجام می دهند تا یک تزریق درست داشته باشند

 

برداشت چربی

در مرحله اول پزشک چربی های اضافه بدن فرد را از طریق ساکشن ویا با تزریق سرم مایع تزریق شده را  به صورت حرکت های رفت و برگشت چربی جمع آوری می کند.

پزشک برای بدست آوردن چربی مازاد از قسمت هایی  مانند باسن، ران ها، شکم و دیگر اندام ها که چربی اضافه دارند برای این کار استفاده می کند.

سلول های چربی معمولا با سوزنی مخصوص و به صورت زیر پوستی و یا لوله  مخصوص کانولا  از بدن شما خارج می شود.

خروج این چربی ها به گونه ای است کمترین آسیب به سلول های چربی بدن وارد می کند.برداشت چربی از بدن  دربیشترمواقع به صورت  بدون برش انجام می شود.

چربی ها  توسط پزشک و از طریق سرم به داخل سرنگ کشیده می شود این کاربه دقت وظرافت پزشک نیاز دارد تا سلولهای چربی آسیب نبیند.

تزریق چربی در کرج

جداسازی چربی ها برای تزریق

پزشک بعد از برداشت چربی مورد نیاز از بدن فرد شروع به جداسازی  سلول های چربی از مواد زائد و آب  می کند . معمولا پزشک برای جدا کردن چربی وخون از دوروش  استفاده می کند یکی ازروشهای مورد استفاده توسط پزشکان سانتریفيوژ کردن است .

 

در روش سانتریفیوژ ممکن است در هنگام جداسازی به سلولهای چربی آسیب برسد . روش دیگربه این صورت است که  پزشک چربی بدست آمده را در یک مکان ثابت نگهداری می کند تا با گذشت زمان سلولهای چربی که از مواد دیگر  سبک ترهستند به سمت  بالاتربیایند وسلولهای خونی ومواد دیگردرسرم ته نشین شوند و باگذشت زمان سلولهای چربی به آرامی از سلولها جدا می شوند.

ودر  نهایت پزشک از نمونه های کامل، سالم و تمیز چربی به منظور تزریق چربی استفاده خواهند کرد

 

تزریق چربی در بدن فرد

پزشک بعد از جداسازی چربی های سالم را به بافت مورد نظرتزریق می کند این تزریق می تواند در لب ها ،گونه ها  تزریق شود. البته پزشک برای تزریق چربی از سرنگی مخصوص استفاده می کند و قبل تزریق از بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر مانند گونه، چانه، زاویه فک، شقیقه، خط خنده می تواند این تزریق را انجام دهد .

 

آمادگی لازم قبل از تزریق چربی در کرج

-قبل از تزریق چربی در کرج صورت  خود را با آب و صابون شستشو دهید و از مواد آرایشی استفاده نکنید.

– بهتر از شب قبل تزریق چربی حمام کنید.

-اگر بیماری دارید واز داروهای خاصی استفاده می کنید مانند دیابت، فشار خون بالا، قبل از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.

تزریق چربی در کرج

-در صورتی که از آسپیرین، وارفارین، هپارین، داروهای ضد التهابی استفاده کرده اید حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

– در صورتی که  باردار هستید  و یا در صورت شیردهی به پزشک معالج  خود اطلاع دهید .

-در صورت داشتن حساسیت به دارو حتما پزشک معالج خود را مطلع کنید.

 

مراقبت های لازم بعد ازانجام  تزریق چربی درکرج

– پس از تزریق چربی درکرج  محل تزریق به مدت  سه الی پنج دقیقه از  کمپرس یخ  استفاده کنید و ۲ ساعت بعد مجددا تکرار نمایید.

 

– به مدت  دو الی سه ساعت بعد از تزریق چربی سر و گردن  خود را خم نکنید وسعی کنید دراز نکشید وتا جای ممکن بایستید، بنشینید و یا راه بروید.

 

-در چند روز اول بعد از تزریق چربی در کرج بروز درد ،التهاب  ،قرمزی در صورت و کبودی،خون مردگی و یا کوفتگی در محل تزریق و اطراف محل تزریق چربی طبیعی است.

 

تزریق چربی در کرج

-بعد از ۴۸ ساعت می توانید کمپرس گرم استفاده کنید

-در صورت بروز درد و یا سردرد، تنها استامینوفن کدئین مصرف نموده و از دیگر مسکن ها خوداری کنید .

-داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج خود را به طور مرتب و طبق دستور مصرف نمائید.

-پس از دو هفته می توانید نتیجه تزریق چربی  خود را ببینید.

-تا یک  هفته  پس از تزریق چربی از رفتن به استخر، سونا، جکوزی خودداری نمایید.

به مدت یک هفته  از نمک کمتر استفاده کنید.

-در هنگام استراحت  حتما از یک بالش اضافه استفاده کنید.

مزایا ی تزریق چربی در کرج  چیست

یکی از مزیت های تزریق  چربی درکرج  این است که از چربی شخص دیگری استفاده نشده  است به همین دلیل امکان واکنش و حساسیت به چربی کم می شود

تزریق چربی اگر با روش درست انجام گردد ماندگار آن دربدن بالا می رود.

ازتزریق چربی تنها برای  گونه و چانه  استفاده نمی شود و از این روش می توانید برای جوان ‌سازی کل صورت خود استفاده کنید.

ازروش تزریق چربی همچنین می توانید برای جوان سازی دست ها، لاغری‌های موضعی ران‌ها ،ساق پا، مچ دست و پا و یا هرجایی که نیاز به اصلاح باشد، می‌توان استفاده کرد.

– تزریق چربی به صورت سرپایی، بدون بستری وبا بی‌حسی موضعی انجام می گیردواین از مزیت های مهم تزریق چربی است.

-دوره نقاهت در تزریق چربی بسیارکوتاه است  و فرد بعد ازچند روز به کار روزمره خود باز می گردد

تزریق چربی در کرج چقدر دوام دارد

در رابطه با ماندگاری تزریق چربی  نظرات مختلفی وجود دارد و در واقع می توان گفت به طور میانگین ماندگاری تزریق چربی معمولا به میزان سالم بودن سلول های چربی و مراقبت از پوست خود برمی گردد. می توانید  تا چندین سال از ماندگاری چربی در بدن خود مطمئن شوید.

 

سن مناسب برای تزریق چربی در کرج

سن مناسب برای انجام  تزریق چربی مهم  است  برای تزریق چربی هیچ محدودیتی سنی وجود ندارد اما  پزشکان معتقد هستند که تزریق چربی برای افراد ۱۶ سال به بالا موثر است   پس می توان گفت که سن مناسب برای تزریق چربی از ۱۶ سالگی  می باشد و بالاترین سن  برای تزریق چربی ۶۰ سال است.

 

عوارض تزریق چربی

آماده‌سازی بافت چربی قبل از انتقال آن امری زمان‌بر در مقایسه با پرکننده‌های پوستی است که از قبل بسته‌بندی شده‌اند.

در پاسخ به این سوال که آیا تزریق چربی دائمی است یا نه، با وجود اینکه انتقال چربی ماندگاری طولانی‌تری نسبت به پرکننده‌های پوستی دارد با این حال هزینه بیشتری دارد.

برای اضافه‌سازی، شما ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشید تا اندازه سینه یا کفل مطلوب خود را بدست آورید.

اینها سه مزایا و سه معایب اصلی هستند که باید هنگام انتقال چربی در نظر گرفته شوند. اگر تمایل دارید بر آنچه که منحصربفرد به شماست تمرکز کنید، لطفا با جراح پلاستیک زیبایی خود مشاوره کنید.

تزریق چربی

 موارد کاربرد تزریق چربی کدامند؟

-آتروفی چربی ناشی از افزایش سن در نواحی خطوط  خنده  خط اخم، پلک و اطراف کاسه چشم و ناودان اشکیدرمان نواقص مادرزادی نظیر آتروفی همی فاسیال (نیمه صورت)

-تروماهای صورت و اندامها ، پرکردن بعضی از انواع اسکار و بهبودی ظاهر آنها

-صدمات حاد ومزمن بافت نرم

-برجسته سازی باسن (که به آن Brazilian  bult lift می گویند)

-برای پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پرتر و جوان تر برای دست

-بازسازی سینه

-برجسته سازی اجزای صورت بویژه لب ها

 

برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند بار باید تزریق چربی انجام دهم ؟

معمولا تعدا دفعات تزریق چربی ، برای رسیدن به نتیجه مطلوب چیزی بین ۲ تا ۴ مرتبه می باشد . در جلسات دوم به بعد ، می توان هربار چربی تازه استخراج  کرد ، یا اینکه سلول های چربی برداشت شده در دفعه اول را فریز کرده و در مراتب بعدی دوباره از آنها استفاده کرد. البته تصمیم در این باره به تکنیک کاری جراح بر می گردد.

 

 

نتیجه نهایی تزربق چربی

نتایج اولیه بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده خواهند بود. البته این ، نتیجه نهایی تزریق چربی نیست چرا که در این زمان صورت ورم دارد، اما به مرور ، با تسکین کبودی ها و پس از گذشت ۳ تا ۴ ماه از تزریق ، ورم صورت کم کم فروکش کرده و نتیجه نهایی تزریق چربی به چشم می آید.

تزریق چربی

پس از این مدت است که کم کم چربی تزریق شده به صورت با پیروی از متابولیسم بدن ، رو به کاهش می رود تا جایی که فقط بین ۳۵ تا ۵۰ درصد چربی در زیر پوست صورت باقی می ماند که البته این مقدار باقی مانده نیز تا همیشه پایدار است.

 

هزینه تزریق چربی

همانطور که می دانید هزینه فعالیت های زیبایی مشخص نبوده و یک قیمت ندارد به طور کلی هزینه تزریق چربی به منطقه ای که می خواهید پر تر و حجیم تر شود بستگی دارد. علاوه بر این قیمت تزریق چربی به تعداد جلسه و شخصی که می خواهد تزریق چربی انجام دهد مربوط بوده و متفاوت می باشد.

 

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
جشنواره کلینیک فوق تخصصی دکتر حیدری

اطلاعات تماس :  ‏‪09336074096‬‏